Thai στην Αθήνα

Τέλος εποχής. Η εταιρεία πετάει χρόνια και χρόνια, την έχω τιμήσει τόσες φορές που μόνο Α3 και ΟΑ έχω πετάξει περισσότερο, και για συναισθηματικούς (εκτός από τουριστικούς πρακτικούς κλπ) λόγους αυτό ήταν ένα εξαιρετικά δυσάρεστο νέο.
 
Οντως κριμα. Παρολα αυτα η etihad αλλαξε τα δρομολογια της (ισως γι αυτο το λογο???) και απο 1 Νοεμβριου υπαρχει πλεον πολυ καλη συνδεση ΑΤΗ ΒΚΚ και στα δυο σκελη
ΑΤΗ-AUH 1320-2000, AUH-BKK 2140- 0730
BKK-AUH 0230-0630*, AUH-ATH 0920 -1220
*= πριν την 1Νοεμβριου δεν υπηρχε αυτο το δρομολογιο!
 
Πολύ ενδιαφέρουσα εξέλιξη είναι και, το ότι την ίδια ημερομηνία με τη διακοπή του δρομολογίου της Αθήνας, η THAI θα ξεκινήσει εκ νέου το δρομολόγιο ΒΚΚ-BRU-BKK.

Code:
MTWTFSS  BRUSSELS    /BANGKOK             
.2.4.6.  BRU  BKK  1330# 0620  TG 935  777

Code:
MTWTFSS  BANGKOK     /BRUSSELS            
.2.4.6.  BKK  BRU  0030  0700  TG 934  777
 
Πάντως, απο έμπιστη πηγή γνωρίζω ότι μέχρι και τον Αύγουστο δεν είχε ακουστεί τίποτα. Τόσο πολύ πέσανε τα νούμερα τους και φεύγουν άρον άρον?
 
Hunting a Shadow":1nxhh4vv said:
...και φεύγουν άρον άρον.
ίσως για να γλυτώσουν πιθανά φέσια εν όψει του επικείμενου φούντου της χώρας...
Δε μπορώ να φανταστώ άλλο λόγο για να την κάνουν άρον άρον με την έναρξη της (δικής τους) full season!
Άλλωστε, έχω την εντύπωση ότι το συγκεκριμένο δρομολόγιο πήγαινε καλά από πληρότητες (δική μου εκτίμηση, δεν είμαι και σίγουρος).
 
Φιλη μου που πεταξε μαζι τους σεπτεμβρη που δεν ειναι απο τις καλες περιοδους για να πας ταυλανδη μου ειπε οτι και οι 2 πτησεις ηταν γεματες.

Οποιος προλαβε να φυγει τον κυριο ειδε.Μαλλον αυτο συμβαινει και ακομα ειμαστε στην αρχη.

Μονο οι αραβικες βλεπω να μενουν.
 
Top