Τι μουσική ακούτε;

ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΚΟΥΤΕ;

  • ROCK

    Votes: 14 29,8%
  • HARD ROCK/ HEAVY METAL

    Votes: 13 27,7%
  • POP/ELECTROPOP

    Votes: 4 8,5%
  • TRANCE/HOUSE

    Votes: 6 12,8%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΑΪΚΑ

    Votes: 5 10,6%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΝΤΕΧΝΑ

    Votes: 3 6,4%
  • ΚΛΑΣΣΙΚΗ

    Votes: 1 2,1%
  • NEW AGE/ELECTRONICA

    Votes: 1 2,1%

  • Total voters
    47
massive attack
radiohead
bjork
u2
portishead...(mas leipete...)
και οτιδηποτε αντιστοιχο γεννηθηκε ανεπνευσε και μεγαλωσε στην βρετανια...

αν θελεις...
μουσικη...βρετανια...
ελευθεροτυπια...γαλλια...
αυτοκινητο...ιταλια....
και για μπαταριες....στον γερμανο... :D :D

no offence!
 
Ελα ρε Frill U2 και εσυ!

το δικο μου ΤΟΡ 10

U2 (το μαρτυραει το αβαταρ μου)
Pink Floyd (Λόγος? The Wall, DSOTM)
Pearl Jam
Depeche Mode
Queen
Republika
Jean Michel Jarre
Black Sabbath
Πανούσης
Ξυλινα Σπαθια

δεν προλαβαινω να γραψω του αλλους λογους αλλη φορα θα γραφτουν
 
να πω και εγω... κατά καιρούς άκουσα ότι εμπορικό κυκλοφόρησε και έμεινε το πολύ για ένα δίμηνο γνωστό! Ακούω κομμάτια που έγιναν γνωστά από soundtracks ταινιών αλλά γενικά ήπια μουσική

Τώρα για τα βραδιά εντελώς διαφορετικά! Μιλάμε για την μεγαλύτερη φωνή που πέρασε από την Ελλάδα και είναι η Μαρινελλα, μετα κάποια παλιά κομμάτια βοσκόπουλου, Χατζή, Τερζη λίγο Διονυσίου, Παριο και καμιά φορά και πιο βαριά λαϊκά.

Θέλω να ξεχωρίσω όλους εκείνους τους σκλυλαδες που με τα live τους με βγάζουν ασπροπρόσωπο (και ξεκούραστο) σε κάθε Festa Greca! Μιλάω φυσικά για Μακροπουλο Βανδη Κιαμο Πεγγκυ Νατάσσα … μέχρι και Ευαρα Θωδη (γύρω στις 3:00 και μόνο αφού σιγουρευτώ ότι ο καθένας έχει πάρει σημαντικές ποσότητες αλκοόλ! Αλλιώς τους γευτεί βαριά!)

Επίσης ειδικά να ξεχωρίσω την συλλογή του Combact Disc Club Driving Desire kai Corason Latino!! ηταν και οι δυο φοβερές συλλογές! Ειδικά για ταξίδι!

Καλά να περνάτε!!


LGAT":34spdbrz said:
8a simfwniso me CROSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kalomira einai agelos!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:



ΥΓ ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΦΑΓΑ!!!! :D :D :D
 
Rock, New Rock κυρίως...

Απο Bands..: Green Day, Off-Spring, Scorpions, Oasis, Muse, Hoobastank, Robbie Williams
Ακούω κι πολλά Ελληνικά, κυρίως Δάντη.

Ωραίο Topic! :D Γιατί.. τι καλύτερο απ' το να πετάς και να ακούς την αγαπημένη σου μουσική,
συνοδευόμενη απο τον υπέροχο ήχο των Proppelers!
Πιστέψτε με, είναι φανταστικη εμπειρία!
 
Παιδια, με το συμπαθιο, αλλα η δηλωση "ακουω τα παντα" ειναι εντελως ακυρη κατα τη γνωμη μου. Δηλ, υπαρχει ανθρωπος που ακουει με την ιδια ευχαριστηση Μοzart,Iron Maiden,Vicky Leandros,Efi Thodi,Placebo,Dean Martin,Toni Marouda και Saki Rouva μαζι??? Δεν νομιζω... ;)
 
seven4seven":30op7m90 said:
Παιδια, με το συμπαθιο, αλλα η δηλωση "ακουω τα παντα" ειναι εντελως ακυρη κατα τη γνωμη μου. Δηλ, υπαρχει ανθρωπος που ακουει με την ιδια ευχαριστηση Μοzart,Iron Maiden,Vicky Leandros,Efi Thodi,Placebo,Dean Martin,Toni Marouda και Saki Rouva μαζι??? Δεν νομιζω... ;)

Ε εντάξει και συ το παράκανες... το τράβηξες και ίσιωσε... Το πως αντιλαμβάνονται εγώ το "ακούω τα πάντα" έχει να κάνει με το τι σου ακούγεται καλά μουσικά στο αυτί και έτσι ακούς τα διάφορα είδη μουσικής ανάλογα με την περίσταση. Προσωπικά έχω ακούσει και ροκάκια(σκληροπυρηνικό ξέρετε με κάτι σκανδιναβικά ουρλιαχτά) και σκυλέ και τα έχω βρει ενδιαφέροντα στο αυτί.
 
Jerry μου συγνωμη αλλα σε αυτο το θεμα συμφωνω με τον seven4seven.
To εχω ακουσει πολλες φορες να λεγεται.
Κατ'αρχην δεν πιστευω οτι υπαρχει ανθρωπος που ακουει τα παντα,για τον απλουστατο λογο οτι δε μπορει καποιος να θεωρει τα παντα εστω και υποφερτα.
Ολοι εχουμε παει καποτε σε μπουζουκια ειτε ακουμε ειτε οχι,ολοι μας εχουμε παει σε club ειτε μας αρεσε ειτε οχι,ολοι μας βρεθηκαμε σε rockαδικο ειτε αντεξαμε ειτε οχι αλλα οταν καποιος βρεθει μονος του και θελει να ακουσει μουσικη για να ξεσκασει,για να χαλαρωσει η απλα να παιζει κατι το ραδιο τι μουσικη ακουει;
Ε,δε μπορει κανεις να τη βρισκει το ιδιο με ολα τα ειδη,κακα τα ψεμματα.
Εγω σε τετοιες στιγμες ειμαι του rock και του εντεχνου.
Απο Ελλαδα:Δημητρης Ζερβουδακης(my favourite),Σωκρατης Μαλαμας,Μελινα Κανα,Λιζεττα Καλημερη,Νικος Πορτοκαλογλου,Αλκινοος Ιωαννιδης.
Απο ξενους:Red Hot Chilli Peppers,Scorpions,PJ Harvey,Placebo,Archive,James,Depeche mode kai Ramstein(!!!)
 
Δε διαφωνώ σε αυτό που λες για το αν βρεθούμε σε κάποιο χώρο.

Απλά και εγώ όταν βρίσκομαι σπίτι μου, ανάλογα με τη διάθεσή μου μπορεί να βάλω να ακούσω από archive και ευανθία ρεμπούτσικα μέχρι πέγκυ ζήνα και guns n' roses.

Μπορείς να με πεις περίεργο, ιδιότροπο, ανισόρροπο, κυκλοθυμικό (θα τα δεχτώ) αλλά ψέμματα δε λέω...

Just my 2 pennies ;)
 
Βασικα πιο σωστη περιγραφη (κατα την αποψη μου): Τα παντα εκτος απο (π.χ.) λαικα ασματα σκυλαδικου τυπου! ;)

Αντερστεν? ;)
 
Top