Travelair club - πρόγραμμα μιλίων από την OA

χωρις να ειμαι 1000% σιγουρος,νομιζω πως δεν μπορει να συμβει αυτο.βεβαια μπορει και να πεσεις σε ευγενικοτατη κοπελα που δεν θα αρνηθει να σε βαλει στο lounge.χαρακτηριστικα,σε μια επιστροφη μου απο το μιλανο που ειχα ολοκληρη διανυκτερευση στο αεροδρομιο της αθηνας πριν πεταξω με την πρωτη πτηση για θεσσαλονικη,η κοπελα στο lounge της aegean,με ειχε αφησει να κοιμηθω εκει ολο το βραδυ ενω το οριο παραμονης ηταν μολις 3 ωρες...παρ'ολα αυτα,χωρις καν να τεθει τετοιο θεμα,απλα και μονο απο ευγενεια της κοπελας στην reception,εκατσα 8 ωρες διοτι το θεωρω μη ασφαλες το να κοιμηθεις στους κονοχρηστους χωρους του ελ.βεν.βεβαια ειναι τελειως διαφορετικες οι 2 περιπτωσεις,αλλες εταιρειες,αλλα νομιζω οτι τελικα ειναι θεμα των διαθεσεων της reception!
 
:arrow: https://www.olympicair.com/el-gr/292-.cmt
Στα προνόμοια της blue έχει την επιλογή θέσης στο αεροσκάφος! Αυτό πως ακριβώς γίνετε και πόσο καιρό πριν μπορεί κάποιος να κάνει ''reserved'' τη θέση αρεσκείας του μέσα στο αεροπλάνο? :D
 
Παιρνεις στο 2103550500 (Call Center), και εφ'οσων εχεις τη καρτα μιλιων μπορεις να ζητησεις να σου κρατησουν συγκεκριμενη θεση μεσα στη πτηση και κατα τη στιγμη της κρατησης και οποιαδηποτε αλλη στιγμη, πριν ανοιξει το check-in ομως!
 
Βάζοντας το FQTV, μπορούν να κάνουν override τον περιορισμών συγκεκριμένων RBD's, που δεν επιτρέπουν την κράτηση θέσεων, όπως τα W, T, U, V, X, B, Q, K και N;
 
Ακριβως!Ακομα και W να ειναι ο ναυλος που εχεις κλεισει, με το FQTV μπορεις να κλεισεις κανονικα τη θεση!

edit: Αν και για να ειμαι ειλικρινης, θυμαμαι προχειρα οτι ο περιορισμος ισχυει απο Χ και κατω αν δεν εχεις καρτα...Δηλαδη απο αυτα τα RBD που εγραψες θυμαμαι σιγουρα οτι απο Q και πανω σου δινεται το δικαιωμα να ζητησεις συγκεκριμενη θεση, και δεν ειμαι 100% σιγουρος για το Β! Σιγουρα ομως απο Q και πανω μπορεις να κανεις προκρατηση θεσης ακομα και χωρις τη καρτα!
 
Τις τελευταίες 3 φορές που ταξίδεψα με ΟΑ-air (1 από Αθήνα + 2 από Χανιά) μου έβαλαν priority στις αποσκευές λόγω της ασημένιας κάρτας. Είναι κάτι που έχει καθιερωθεί ή έτυχε;
 
Αν και δεν το λέει στην περιγραφή των Silver προνομίων το κάνουν συχνά, κι εμένα μου έχει τύχει
 
Μου το έκαναν κι εμένα στο αεροδρόμιο της Λάρνακας, παρά το ότι ήμουν Ασημένο Μέλος (γκρι) αλλά δεν είδα προκοπή στην παραλαβή στην Αθήνα... Κανονικά αυτό το προσφέρουν μόνο στους κατόχους της Χρυσής Κάρτας (καφέ).
 
Εμένα παιδία πάντα απο τότε που έγινα Silver μου βάζουν priority
 
Συνήθως το κάνουν. Μάλιστα, τις 3 τελευταίες φορές που ταξίδεψα, με φώναξαν στο gate και με ενημέρωσαν για upgrade σε premium economy!!!
 
Top