Viking Hellas

gonzo

Business-Class-Member
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
CES
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LIRN
Ναι η ερωτήση είναι εσύ ανήκεις στους ''μικρούς'' η στους managers.Γιατι με ''μικρούς'' που έχω σηζητήσει δεν λένε και τα καλύτερα για την εταιρία,πόσο μάλλον να την υποστηρίζουν με το δικό σου ''πάθος''.

AirLaw

Economy-Class-Member
Αν ημουνα καποιος απο τους managers λογικα θα τα παρουσιαζα ολα ροδινα...αν ημουνα παλι στους <<μικρους>> θα ειχα γεμισει το φορουμ με καταρες και δαιμονες...
Διαβαζοντας ολες τις αναρτησεις μου συμπεραινεις οτι ανηκω σε μια απο τις 2 <<κατηγοριες>>;
Λιγη σημασια εχει νομιζω αν εγω η εσυ ανηκουμε καπου....περισσοτερη σημασια εχει για ολους μας εδω τι αξιοπιστες πληροφοριες εχουμε ΟΛΟΙ μας για τις Ελληνικες αεροπορικες εταριες ωστε να τις μοιραζομαστε ανοιχτα με ανθρωπους που εχουν την ιδια αγαπη με εμας...

airbus-320sx

Low-Cost-Class-Member
Καλησπερα,
οτι γνωριζει ο καθενας λεει την αποψη του...το τι θα γινει με την viking hellas αγνωστο...καθημερινα ακουγοντε διαφορα σχεδια....θεωρω κανεις δεν θελει το κλεισιμο αλλης μιας αεροπορικης εταιρειας..μακαρι να καταφερει να παραμεινει ανοιχτη κ πανω απο ολα να ορθοποδησει!Να πληρωθουν οι υποχρεωσεις κ κανεις απο την εταιρεια αυτη να μην μεινει χωρις δουλεια.πολλοι εργαζομενοι τησ viking εχουν δωσει την ψυχη τους κ την εχουν στηριξει σε ασχημες στιγμες...ας ελπισουμε να φανει κ η εταιρεια ενταξει απεναντι τους.

Καλο σας βραδυ

flyhigirl

Low-Cost-Class-Member
GSW
LGZA
προφανως αφηνεται απο την εταιρεια να διαρευσει το γεγονος της πτωχευσης το θεμα ειναι αν καποιος το διαδηδει συνηδειτα η οχι, γιατι λοιπον να γινομαστε μερικοι πιονια κ να χρησιμοποιουμαστε με αυτο τον τροπο ωστε μια εταιρεια, εναντια σε εμας τους περισσοτερους που ειμαστε εργοζομενοι κ εχουμε δικαιωματα κ δουλευουμε οχι για χομπυ χωρις ωραρια μερες κ στιγμες που θα θελαμε να ειμαστε με δικους μας ανθρωπους, να προωθει τα μηνυματα της ισως για οφελος της, γιατι ακομα πιστευω οτι η εταιρεια δεν θα κλεισει απλα χρωσταει! οσο για τα πληρωματα που εχουν δωσει πολλα παλαιοτερα οχι απλα δεν ακουσαν ευχαριστω αλλα αντιμετοπιστηκαν χειροτερα και απο καποιον που δεν θα ανηκε ποτε στην εταιρεια, καμια εκτιμηση για ολη την αφοσιωση κ την προσπαθεια για να μπορεσει να παει η εταιρεια ψηλα, ποιος νομιζει οτι θα το κανει στα τωρινα πληρωματα η ποιος νομιζει οτι τους σκεφτονται καθολου; το μαρτυρει η αντιμετωπηση τους ουτε ενημερωση οπως αναφερεται παραπανω. ειναι καλο ολοι να ακουμε τις γνωμες ολων κ ο καθενας με την κριση του να τις τακτοποιει στο μυαλο του.

gonzo

Business-Class-Member
CES
LIRN
Μάλλον αυτά δεν επιστρέφουν σύντομα απο Καναδά..

Viking Hellas A320s SX-SMT (0393) & SX-SMU (0414) continued on from Shannon to Montreal, with the former arriving on 16/10 & the latter on 15/10 on return to the lessor.

XXX

Economy-Class-Member
Εξαφανισμένοι στην VIKING όλοι τους.Τα πληρώματα προσπαθούν να μάθουν τι θα γίνει με τα λεφτά τους αλλά δεν βρίσκουν κανέναν και ούτε ξέρουν τι θα γίνει στο μέλλον με την εταιρεία αν θα είναι κλειστή η ανοιχτή.Πολύ φοβάμαι ότι τα λεφτά δεν θα τα πάρουν τα παιδιά.Άλλη μια αερπορική φούσκα έσκασε η θα σκάσει στην Ελλάδα.Τα πλυντήρια καλά κρατουν. :wall: :wall:

k.k

Νέο μέλος (Tourist)
Πολλά ακούγονται και άλλα γράφονται, εγώ θα μείνω στα καλύτερα τ' αμίλητα παρά τα μιλημένα.Ας βγεί τουλάχιστον καποια επίσημη ανακοίνωση σχετικά με τις πληρωμές μας. Δεν είναι η πρώτη φορά που η Viking χρωστάει λεφτά σε εργαζομένους και τα περί της πτώχευσης εγώ τα ακούω βερεσέ. Κανένας όμως από τους εμπλεκόμενους φορείς δεν μπορεί να κάνει κάτι για μια εταιρεια που εξαπατά έτσι κόσμο? στα λόγια όλοι καλοί είναι. Ποιος προστατεύει τα πληρώματα??
Ολοι εργαστηκαμε σκληρά για μια εταιρεία που δεν το ανταπέδωσε ούτε στο ελάχιστο.Ετσι δεν μένει παρά να απαντήσουμε με τον ίδιο τρόπο.

kentrimellisas

Νέο μέλος (Tourist)
Τραγικο....Υπομονη ρε παιδια συνηθισμενο το βουνο στα χιονια!!Οι περισσοτεροι τα εχετε ξαναπερασει!!
Απαραδεκτο!!!

AirLaw

Economy-Class-Member
Για πολλοστη φορα οι ανευθυνουπευθυνοι της Viking παραμενουν κρυμμενοι μακρια απο τα γραφεια τους και δεν εχουν ανακοινωσει τιποτα. Καμπινες, πιλοτοι, υπαλληλοι απληρωτοι 2 μηνες τωρα και το μεγαλο αφεντικο εξαφανισμενο...Καποιος σε ενα αλλο νημα ειχε πει οτι σε λιγο οποιαδηποτε παροιμοιωση με την Athens θα ειναι μια τραγικη προσβολη (για την Athnes)...ποσο δικιο ειχε/εχει...

chris_cotton23

Νέο μέλος (Tourist)
καλησπερα παιδια!!!! ειμαι νεος μελος!!!!ηθελα να ρωτησω σχετικα με την εταιρια οσον αφορα τις πτησεις προς manchester...ειχα βγαλει εισιτηριο την προηγουμενη πεμπτη 20/10 και μας ειπαν λογο απεργειών οτι δεν θα πεταξουμε....και θα πετουσαμε εχθες 27/10!!!πηγα εχθες στο αεροδρομιο και μαθαμε οτι δεν πεταμε ξανα!!!χωρις καμια ειδοποιηση!!!στο αεροδρομιο δεν ηταν κανεις παρα μια κοπελα του αεροδρομίου που μας ελεγε "η πτηση δεν θα γινει και δεν ξερουμε τιποτα παραπανω!!!η εταιρια ειναι αφαντη"...στην συνεχεια προσπαθησα να ερθω σε επικοινωνια με την εταιρια αλλα ματαια.....μεχρι και σημερα προσπαθω αλλα δεν γινεται τιποτα!!!ακουγονταν διαφορα στο αεροδρομιο οπως ξερετε ηδη δηλαδη περι πτωχευσης και διαφορα αρνητικα σχολια ....π.χ.απατεωνες .θα κανω μηνυση...και διαφορα γνωστα!!! αν μπορειτε σας παρακαλω πολυ να με βοηθησετε καπου θα το εκτιμουσα πολυ...πρωτα απολα πως πρεπει να κινηθω....που μπορω μα απευθυνθω......αν θα πεταξουμε τελικα δηλ ποτε θα γινει η πτηση και αν θα γινει...και αν υπαρχει περιπτωση να χασω τα χρηματα......ειναι αληθεια αυτα που ακουγονται περι πτωχευσης?και αν οχι τι πρεπει να κανω!!!! συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις ,προσπαθω να βγαλω ακρη!!!! σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και ειλικρινα ευχομαι να λυθουν ολα τα προβληματα της εταιριας,για να πληρωθουν και οι υπαλληλοι,ειναι κριμα!!!!!!εχω ταξιδεψει αρκετες φορες και εγω και αρκετοι γνωστοι μου και δεν ειχαμε ποτε προβλημα και ημασταν και ευχαριστημενοι!!! να τα λεμε και αυτα!!!!!κριμα παντως......