With heavies through europe / special flights / Daytripps

Kuwait Airways από Γενεύη-Φρανφούρτη;

Μου τη βάρεσε να πεταχτώ Φρανκφούρτη για Χριστούγεννα, και μου βγάζει το airtickets.gr ένα πολύ οικονομικό one-way εισιτήριο αύριο το πρωί με Kuwait Airways από GVA για FRA.
Δε νομίζω να είναι codeshare επειδή είναι με Α300! Δεν έχω μπει ποτέ σε Α300 και δε θα με χάλαγε να το δοκιμάσω πριν τα αποσύρουν όλα.

Τι λέτε; Υπάρχει η πτήση ή βλέπω αστεράκια; :banana:
Να το κάνω το διάβημα;

Ευχαριστώ.
 
Re: Kuwait Airways από Γενεύη-Φρανφούρτη;

Με γραψατε λίγο αλλά να ˊμαι στο GVA περιμένοντας με άλλους 15 να γεμίσουμε το Α300!
Καλή μου πτηση. :p
 
σε μετέφερα στο σωστό topic όπου έχει ήδη αναφερθεί ;)
Καλό ταξίδι και καλές εμπειρίες!!!
 
Πλέον μετά την αλάγή της Singapore απο WSSS-LGAV-WSSS σε WSSS-LTBA-LGAV-LTBA-WSSS μπορεί καποιος να πάει με SIA 772 στην Κωνσταντινούπολη/LTBA και να επιστρέψει(πτήσεις γίνονται ΔΕ-ΠΑ-ΚΥ) με αρκετά καλές τιμές (λίγο πιο πάνω απο AEE, OAL αλλά φθηνότερα απο ΤΗΥ)

Επίσης να μην ξεχνάμε και την Air China η οποία με 332 κάνει ZBAA-EDDM-LGAV-EDDM-ZBAA δίνοντας μας την ευκαιρία να πάμε Μόναχο με 332 δυο φορές την εβδομάδα(ΤΕ-ΣΑ), οι τιμές είναι αρκετά καλές(εξαρτάται και απο την ημερομηνία, τον Απρίλι είναι καλύτερα απο AEE αλλά φτηνότερα απο DLH).
 
Καλησπέρα κι από εμένα και Χρόνια Πολλά και Καλά!

Μόλις είδα αυτό:

http://www.airliners.net/aviation-forum ... 18/#menu27

Ένα trip report από το δρομολόγιο LGAV - LTBA με Singapore 777... Με πολλές φωτογραφίες κ.λπ. κ.λπ.

Καλή Χρονιά σε όλους.
Γιώργος, Πάτρα.
 
Ξεθάβω το ποστ, μιας και η Austrian ανακοίνωσε τα νέα της Β787 στο VIE για BER/DUS/FRA για τις παρακάτω ημέρες:

,
▪️
OS209 Vienna 11:20 - Frankfurt 12:45
▪️
OS210 Frankfurt 14:00 - Vienna 15:20
,
▪️
OS233 Vienna 16:35 - Berlin 17:45
▪️
OS234 Berlin 19:00 - Vienna 20:10
,
▪️
OS153 Vienna 12:45 - Dusseldorf 14:15
▪️
OS154 Dusseldorf 15:30 - Vienna 17:00
▪️
OS151 Vienna 07:15 - Dusseldorf 08:45
▪️
OS152 Dusseldorf 10:00 - Vienna 11:30
 
Δεν φαίνονται οι μέρες.
 
Top