emeis oi iptamenes apo skg den tha vroume pote douleia?

Εδώ όλες οι συζητήσεις σχετικά με το Ιπτάμενο Προσωπικό - Αεροσυνοδοί
Άβαταρ μέλους
alex96
V.I.P.-Class
V.I.P.-Class
x 30

Δημοσίευσηαπό alex96 » 19 Μαρ 2007, 20:11

Αγαπητή SkyFox,συμμερίζομαι απόλυτα τα επιχειρήματά σου.Ωστόσο η κατάσταση είνα γνωστή ακόμα και σε επαγγελματίες με αρκετά χρόνια εργασίας.Δεν νομίζω όμως οτι είναι μόνο αυτοί που απευθύνουν αυτό το ερώτημα,σωστά;Αυτοί ξέρουν........Αυτό που δε συμμερίζομαι απο όσα έγραψες είναι οτι υφίσταται κοινωνικός ρατσισμός και οτι πρέπει να απολυθούν όσοι υποστηρίζουν οτι δε συμφέρει οικονομικά η δημιουργία βάσεων στη SKG.Για να εγκατασταθεί βάση σε οποιοδήποτε μέρος πρέπει να υπάρχει επιβατική κίνηση απο εκεί και όχι transit.Πρέπει να δημιουργηθεί ισχυρή υποδομή για συντήρηση και αρκετά άλλα.Η κίνηση στη SKG είναι τέτοια που να ισχυροποιεί τα επιχειρήματα για δημιουργία βάσεων;Μακάρι να είναι!
0 x

Άβαταρ μέλους
skyfox
Economy-Class
Economy-Class
x 1

Δημοσίευσηαπό skyfox » 19 Μαρ 2007, 20:19

Μόνο εαν τον ζήσεις θα τον αντιληφθείς.
0 x
To whom much is given,
much is expected.

skyfox

Άβαταρ μέλους
alex96
V.I.P.-Class
V.I.P.-Class
x 30

Δημοσίευσηαπό alex96 » 19 Μαρ 2007, 20:34

Απλά έχω διαφορετική άποψη! :wink:
0 x

Άβαταρ μέλους
skyfox
Economy-Class
Economy-Class
x 1

Δημοσίευσηαπό skyfox » 19 Μαρ 2007, 21:29

Eαν μου απαντήσεις για τον τόπο διαμονής σου τότε ίσως συμμεριστώ την άποψη σου.Εαν όμως είσαι απο Αθήνα τότε ''δεν δικαιούσαι δια να ομιλείς''

Αναμένω
0 x
To whom much is given,

much is expected.

skyfox

georgina
Economy-Class
Economy-Class

Δημοσίευσηαπό georgina » 22 Μαρ 2007, 16:10

τελικά βρε παιδιά έμαθε κανένας τίποτα καινούριο; μήπως καμιά ξένη εταιρεία πχ; κάτι, μια ελπίδα.... εγώ προσωπικά επειδή αυτή τη στιγμή έχω ένα μικρό πρόβλημα υγείας ενδιαφέρομαι για έδαφος περισσότερο, αν και ξέρω πόσο αδύνατο φαντάζει αυτό για το skg... :with:
0 x

Άβαταρ μέλους
skyfox
Economy-Class
Economy-Class
x 1

Δημοσίευσηαπό skyfox » 22 Μαρ 2007, 17:16

Αν δεν βιαστείς και δεν στείλεις βιογραφικά ΤΩΡΑ που είναι η περίοδος αεροπορικά ''γόνιμη'' σε όλες τις εταιρείες που ενδιαφέρεσαι,μη περιμένεις να δεις προσλήψεις επίσημα σε εφημερίδες και αλλού.
Κινητοποιήσου το γρηγορότερο δυνατο.

skyfox
0 x
To whom much is given,

much is expected.

skyfox

Άβαταρ μέλους
alex96
V.I.P.-Class
V.I.P.-Class
x 30

Δημοσίευσηαπό alex96 » 22 Μαρ 2007, 18:38

Aγαπητή SkyFox,μένω στην Αθήνα αλλά έχω ζήσει ΠΟΛΛΑ χρόνια σε άλλες πόλεις της Ελλάδας και στο εξωτερικό και ξέρω πολύ καλά για ποιό πράγμα μιλάω και ποια είναι η γνώμη μου.Τους Θεσσαλονικείς τους υποτιμούν και τους εξαπατούν πρώτα απο όλους οι Θεσσαλονικείς πολιτικοί.
Υ.Γ.1:Είμαι βέβαιος οτι έχεις την ικανότητα να δεχθείς την έκφραση διαφορετικών απόψεων.
Υ.Γ.2:Η έννοια του κοινωνικού ρατσισμού δε σχετίζεται σε καμμία περίπτωση με τη καταγωγή.Αυτού του είδους ο ρατσισμός είναι φυλετικός ρατσισμός.
0 x

georgina
Economy-Class
Economy-Class

Δημοσίευσηαπό georgina » 22 Μαρ 2007, 18:54

έχω στειλει παντού αλλά ύστερα από κάποια χρόνια που έχουν περάσει και έχοντας έστω και μικρή επαγγελματική εμπειρία στο χώρο, έχω καταλάβει ότι αυτό το κλασσικό 'στείλτε μας ένα βιογραφικό' να υπάρχει, ποτέ δε είχε αποτέλεσμα. τουλάχιστον όταν βγαίνει κάποια προκύρηξη, έχεις την ευκαιρία να περάσεις από συνέντευξη και να σε πάρουν κάπως στα σοβαρά.. μη σου πω ότι όλα αυτά τα βιογραφικά που στέλνονται, δεν τα δίνουν καν σημασία...
Αν κάνω λάθος και γνωρίζει κάποιος από μέσα συγγνώμη.. Απλώς τόσα χρόνια εγώ αυτό έχω καταλάβει..
0 x

Άβαταρ μέλους
skyfox
Economy-Class
Economy-Class
x 1

Δημοσίευσηαπό skyfox » 22 Μαρ 2007, 22:25

Ούτε καν θα διανοηθώ να εμπλακώ σε τέτοιου είδους συζήτηση και ειδικά μέσα σε αυτό το Φόρουμ.Αλλά ένα έχω να πω και αυτό θα είναι και το τελευταίο.
Το χαρακτηριστικό του Ελληνα είναι η πολιτική αναφορά του σε οτιδήποτε για οποιονδήποτε λόγο σε οποιονδήποτε τόπο και με οποιαδήποτε αφορμή.Εαν εσένα σου αρκεί συνειδησιακα η πολιτικοποιημένη απάντησή σου,εμένα μου περισσευει.

skyfox
0 x
To whom much is given,

much is expected.

skyfox

Άβαταρ μέλους
alex96
V.I.P.-Class
V.I.P.-Class
x 30

Δημοσίευσηαπό alex96 » 23 Μαρ 2007, 08:58

Aγαπητή Skyfox,η επίκληση περί "κοινωνικού ρατσισμού" δεν είναι πολιτικοποιημένη;Το μόνο που είχα κάνει ήταν να παραθέσω τα επιχειρήματά μου σχετικά με το θέμα.Ωστόσο δε νομίζω οτι η συζήτηση επεκτάθηκε "εκτός θέματος" ούτε οτι είναι πρώτη φορά που επικαλείται κάποιος "πολιτικού τύπου" επιχειρήματα ούτε οτι αυτό είναι κακό.Θα σε παρακαλέσω να εξετάσεις το κατά πόσο αυτά που έγραψα σχετίζονται με το θέμα και ως τέτοια να τα κρίνεις.
0 x

Άβαταρ μέλους
GP707
Συντονιστής
Συντονιστής
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code): AOA
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code): LGAV
x 813
Επικοινωνία:

Δημοσίευσηαπό GP707 » 23 Μαρ 2007, 09:08

Ας τα εξετάσετε όμως με πμ γιατί, οπως ειπε και η Skyfox, το θέμα παρεκτρεπεται. Καταλαβαίνω τι θέλει να πει ο Alex96 αλλά μπαίνει σε off topic χωραφια. :wink:
0 x
΄΄΄΄΄__!__
\____o(''''')o____/

.........." " "

Bathory
Tourist
Tourist

Δημοσίευσηαπό Bathory » 23 Μαρ 2007, 11:20

Για να μην ξεφεύγουμε και πολύ από το θέμα. Οι ΟΑΕ αποκλείεται να βγάλουν προκήρυξη για πληρώματα καμπίνας με βάση τη Θεσσαλονίκη, μόνο για Αθήνα. Αλλά και πάλι περνώντας στην Αθήνα, έχετε ελπίδες να έρθετε πάνω διότι αυτή τη στιγμή χρειάζονται κόσμο πάνω, λόγω του οτι μπαίνουν πολλά καινούργια δρομολόγια. Εδώ λέμε οτι ψάχνουν κόσμο να φέρουν από Αθήνα και δε βρίσκουν.
Καλή επιτυχία.
0 x

Άβαταρ μέλους
venus
Tourist
Tourist

Κι όμως τα καταφέραμε...

Δημοσίευσηαπό venus » 31 Μαρ 2007, 23:13

Είμαι από τα νέα CCM της ΟΑ, η εκπαίδευση της σειράς μου τελειώνει σε 5 ημέρες. Ρωτήσαμε τους υπευθύνους αν έχουμε πιθανότητες να ανέβουμε SKG, διότι οικονομικά είναι ασύμφορο για μας τους Θεσαλονικείς και απάντησαν ότι μετά την επιτυχή περάτωση των εξετάσεων και την 1η Fam Flight, θα εξεταστεί με κατανόηση το αίτημά μας. Μας πρότειναν επίσης, για όσες μέρες πρέπει να μείνουμε ακόμα στην Αθήνα, να διαμείνουμε σε ξενοδοχείο που συνεργάζονται, εξασφαλίζοντάς μας εταιρική τιμή.
Άψογη εξυπηρέτηση. :wink:
0 x

Επιστροφή σε “Ιπτάμενο Προσωπικό - Αεροσυνοδοί”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες