Emirates cabin crew

Re: Emirates info

αλλη μια ερωτηση! ακουσα οτι στο open day σε ρωτανε αν εχεις τατου η εμφανη σημαδια! εχω μια μικρη διχρωμια στ δερμα μου στην εσωτερικη πτυχη τ ποδιου μου κοντα στον αστραγαλο! ειναι σημαδι εκ γενετης! με το καλσον δε φαινεται σχεδον καθολου! πρεπει να τους το πω οταν ρωτησουν κ να ρωτησω αν ειναι προβλημα η να το προσπερασω εφοσων δε φαινεται τοσο με το καλσον??
 
Re: Emirates info

Εννοείται ότι τους το δηλώνεις ως birthmark και αυτοί θα το δουν και θα σου πουν.
 
Re: Emirates info

Καλημέρα σας. Στις 9 Αυγούστου η emirates διοργανώνει συνεντεύξεις ωστόσο αυτήν την φορα δεν ειναι open day και για να πας χρειάζεσαι πρόσκληση . Εστειλα ήδη αίτηση ωστόσο δεν ξέρω αν θα απαντήσουν και ποτε. Υπάρχουν συγκεκριμένα κριτήρια για αυτήν την επιλογή τους ή συγκεκριμένος αριθμός ατόμων που θα επιλέξουν ;; Η διαδικασία αυτή διαφέρει απο την κλασσική διαδικασία open - assessment day?
 
Re: Emirates info

Το AD (Assesment Day) είναι ουσιαστικά η δεύτερη ημέρα μετά από ένα OD (Open Day). Χρειάζεσαι πρόσκληση για να παρ ευρεθείς και τα άτομα είναι σαφώς λιγότερα. Θεωρητικά, πρόσκληση λαμβάνει όποιος μπορεί να πείσει με την αίτηση του ότι είναι το κατάλληλο άτομο.
 
Re: Emirates info

Ευχαριστώ πολύ... Προφανώς δεν τους εντυπωσίασα γιατί δεν μου έχει έρθει τίποτα . Θα προσπαθήσω για τις 20 Σεπτεμβρίου να αλλάξω κάτι , μάλλον τις φώτο μου. Κάθε συμβουλή δεκτή!!!Συνήθως στις συνεντεύξεις με πρόσκληση πριν από πόσες μέρες τσεκάρουν και ειδοποιούν τους ενδιαφερόμενους?Εσύ τι θα κοιτούσες περισσότερο σε μια ιντερνετική αίτηση? Συγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά είναι κάτι που το θέλω πάρα πολύ και ψάχνω συνεχώς.


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Re: Emirates info

Μεγάλη σημασία παίζουν οι φωτογραφίες. Σωστή στάση, χαμόγελο, όχι εξεζητημένο μαλλί και μακιγιάζ, ενδυμασία που ζητάνε και για την ημέρα της συνέντευξης. Επίσης, το βιογραφικό, κατά προτίμηση μονοσέλιδο, πρέπει να επικεντρώνεται στην προϋπηρεσία στο customer service. Τρίτος βασικός παράγοντας η τύχη, αφού πολλά εξαρτώνται από τη διάθεση του recruitment officer που θα επεξεργαστεί την αίτησή σου. Καλή επιτυχία!!
 
Re: Emirates info

Xαίρετε! :eek:

Μόλις έγινα μέλος στο όμορφο και πολύ κατατοπιστικό forum σας και αφού διάβασα και τις 20 σελίδες, έχω κάποιες απορίες. Έλαβα πρόσκληση για το ΑD στις 20/9 και ενώ το email είχε κάποιες πληροφορίες, δεν διευκρινίζεται τι φωτογραφία πρέπει να έχω μαζί με το cv (π.χ μικρού μεγέθους; μόνο πρόσωπο; ολόσωμη; κλπ) και αν επίσης θα πρέπει να έχω και κάποια έγγραφα που βεβαιώνουν για τα λεγόμενά μου στο βιογραφικό. Χρειάζονται για παράδειγμα απολυτήριο λυκείου, πτυχίο, πιστοποιήσεις ξένων γλωσσών κ.α;

Επίσης, απ' ότι κατάλαβα, το ΑD είναι όπως το ΟD από το δεύτερο στάδιο και η πιο δύσκολη δοκιμασία είναι αυτή με τις ομάδες. Διαβάζοντας μια παλιά απάντηση του cabin crew (συγγνώμη για το φτυάρι :mrgreen: ) : "Μπορεί π.χ. ο προϊστάμενος να σε στείλει να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα σε έναν επιβάτη, για κάτι που ευθύνεται η εταιρεία. Εσύ θα γνωρίζεις ότι ο επιβάτης έχει δίκιο, αλλά δεν θα πρέπει να του το δηλώσεις." θα ήθελα να ρωτήσω, βάσει της εμπειρίας σου, πώς θα πρότεινες να διαχειριστεί κανείς μια τέτοια κατάσταση;

Υ.Γ. Είναι και κανένας άλλος για το ΑD στις 20/9 να μοιραστούμε τα άγχη μας; :p
 
Re: Emirates info

Οι φώτο που χρειάζεσαι είναι passport size και ολόσωμη. Για τα έγγραφα μην αγχώνεσαι. Ότι χρειαστούν θα σου ζητήσουν να το στείλεις αργότερα.
Όσον αφορά για το δεύτερο σκέλος της ερώτησης, εδώ μπορεί κανείς να δείξει την εμπειρία του στο customer service. Εννοείται ότι πρώτα από όλα ζητάμε συγγνώμη από τον επιβάτη-πελάτη. Είναι μεγάλο λάθος σε αυτή τη δεδομένη στιγμή που υπάρχει ένταση να αναφερθείς στο policy της εταιρείας. Προσπαθείς να ηρεμήσεις τον επιβάτη, να του πεις ότι καταλαβαίνεις πως νιώθει και άμεσα να προτείνεις εναλλακτικές λύσεις. Καλή επιτυχία!!
 
Re: Emirates info

ancientme πηρα κ εγω email για 20/09 θα στειλω pm να βρεθουμε.cavbin crew συγχαρητηρια για αυτο που κανεις.θα ηθελα να ρωτησω κατι εχω πολυ μυωπια(6.00 αριστερο 6.50 δεξιο ματι) πολυ γκαβο λεμε χαχαχαχ μηπως να μην παω?μηπως με κοψουν?ευχαριστω εκ των προτερων
 
Re: Emirates info

Αν η ''οπτική σου οξύτητα'' όπως λένε είναι αυτή που ζητάνε φορώντας φακούς επαφής η γυαλιά (αν δεν κάνω λάθος είναι 6/9 και για την emirates απλά δεν είμαι σίγουρη για το κατα πόσο επιτρέπουν τα γυαλιά) τότε δεν έχει να κάνει με το πόσους βαθμούς μυωπίας έχεις. Και γω ανηκω στους ''γκαβούς'' ανθρώπους αλλα ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε όποια εταιρία και να δούλεψα. Απλά στο Medical σου θα αναφέρεται αυτό και υποχρεούσε να έχεις μαζί σου και τα γυαλιά σου. Η μυωπία δεν είναι απαγορευτική, η αχρωματοψία απο την άλλη ειναι ένα σιγουρο όχι
 
Top