Aegean Cabin Crew

SophiaShant":1mvhn2y8 said:
Γεια, πριν 1,5 μήνα εστειλα βιογραφικο, αλλά δεν έλαβα κάποιο e mail ούτε δε με πήραν τηλέφωνο, τιποτα, τι να κανω?


Περιμένεις να δεις αν και πότε θα σε καλέσουν , εμένα για βιογραφικό που είχα στείλει τον Ιούλιο με κάλεσαν Νοέμβρη
 
Ναι πέρασα και από τα δύο στάδια. Για Αθήνα αναφέρομαι
 
Κοίτα εγώ που πέρασα από το ίδιο group με εσένα μάλλον, έλαβα την επόμενη κιόλας μέρα mail απόρριψης οπότε μάλλον καλό είναι που δεν έχεις νέα ακόμα
 
Κορίτσια καλησπέρα, απαντάω στις ερωτήσεις που έχω βιώσει και εγώ προσωπικά χωρίς να διαθέτω κάποια επιπλέον γνώση,
Α) εάν είστε στο στάδιο αποστολής βιογραφικού και περιμένετε κάποιο τηλέφωνο για συνέντευξη, μπορώ να σας διαβεβαιώσω οτι αυτο το τηλέφωνο μπορεί να αργήσει και μήνες καθώς η εταιρία κάνει συγκεκριμένους μήνες interview εφόσων έχει συμπληρωθεί ένας απαιτούμενος αριθμός και θα ήταν καλό για εσάς να κάνετε άλλα βήματα είτε στον αεροπορικό κλάδο για την έξτρα απόκτηση εμπειρίας ή σε οτι πιστεύετε εσείς προσωπικά. Επίσης δεν νομίζω να καλούν όλα τα βιογραφικά που δέχονται παραμόνο αυτά που τηρούν τα requirements.
Β) Για τις κοπέλες που περάσαν απο την συνέντευξη η επιτυχής διαδικασία στην εταιρία aegean ορίζεται όπως
accept tests and calculations of body wight and height,
και έπειτα face interview ,
η επιτυχής ολοκλήρωση επιτυγχάνεται με την τηλεφωνική ενημέρωση απο τα μέλη της εταιρίας με βάση τα περιθώρια που σας έχουν θέσει,
Κανείς άλλος πέραν αυτών δεν ξέρει να σας πει κάτι παραπάνω, να ξέρετε οτι κάποιες φορές αργούν να τηλεφωνήσουν αλλά και στις δύο περιπτώσεις (επιτυχίας ή μη) σας έρχεται ενα μειλ ώστε να είστε ενήμεροι.

Ευχομαι τα καλύτερα σε όλους, εάν σας αρέσει αυτό το επάγγελμα οι εταιρίες στον χώρο είναι αμέτρητες μην πτοείστε !
 
Συγγνωμη που επεμβαινω, αλλα.επειδη ανεφερες οτι η εταιρεία κάνει συγκεκριμενους μηνες interview, ηθελα να ρωτησω ποιοι ειναι αυτοι?! Ευχαριστω πολυυ
 
''καθώς η εταιρία κάνει συγκεκριμένους μήνες interview εφόσον έχει συμπληρωθεί ένας απαιτούμενος αριθμός''

όπως λεω και στο ήδη υπάρχων κείμενο, με βάση ότι έχω καταλάβει και εγώ , δεν είμαι και ειδική στο θέμα αλλά οι παράγοντες επιλογής χρονικής περιόδου θα προκύπτουν απο τις ανάγκες πρόσληψης νέου προσωπικού όποτε οριστεί απο τα μέλη της εταιρίας . Δεν ξέρω εάν υπάρχουν στάνταρ μήνες.
 
Κορίτσια, ποσό χρονών είσαστε, αυτοί που πέρασαν;
Γιατί είμαι 20 και φοβάμαι, ότι παίρνουν από 21. Αλλά έχω 3 γλώσσες, ρωσικά, γιατί είμαι Ρωσίδα, ελληνικά άριστα, και αγγλικά καλά, νόμιζα, ότι θα μετράει αυτό.
 
Από 18 παίρνουν και υπάρχουν εκπαιδευόμενοι 20 χρόνων
 
Κορίτσια και αγόρια καλή χρονιά.
Πέρασα από τις συνεντεύξεις 12 και 14 Δεκέμβρη με έδρα Αθήνα όμως ακόμη να με ειδοποιήσουν έστω και αρνητικά, υπάρχει κάποιος που να ήταν στο γκρουπ μου και να τον έχουν ενημερώσει;;
 
nael":1uu6q888 said:
Κορίτσια και αγόρια καλή χρονιά.
Πέρασα από τις συνεντεύξεις 12 και 14 Δεκέμβρη με έδρα Αθήνα όμως ακόμη να με ειδοποιήσουν έστω και αρνητικά, υπάρχει κάποιος που να ήταν στο γκρουπ μου και να τον έχουν ενημερώσει;;
Εμένα με είχαν ενημερώσει μια μέρα μετά όπως και μας είχαν πει ότι θα γινόταν ...απ όσο ξέρω έχουν στείλει μέιλ απόρριψης Αλλά πραγματικά πολλά μπορεί να περιμένεις ...Έχω ακούσει κ για ενημέρωση 1 μήνα μετά !
 
Top