Aegean Cabin Crew

Ευχαριστώ πολυ για την αμεση απαντηση. Κάτι τελευταιο....οι γραπτές εξετασεις τι περιλαμβανουν? Καπου διαβασα για μεταφραση,για ψυχομετρικο τεστ...ειναι στα αγγλικα? Ειναι κατι δυσκολο ή ειναι ενα τυπικο τεστ για να δουν τον γραπτο μας λογο? Ευχαριστώ πολυ και παλιι! :)
 
Εξαρταται απο την ομαδα ! Υπαρχουν διαφορετικα θεματα την ιδια ωρα, οποτε πρεπει να περιμενεις σιγουρα να μεταφρασεις ενα συντομο κειμενο σε οσες γλωσες ξερεις ( καλο θα ειναι να ειναι ολοκληρο και οχι αποσπασμα και καλα η εισαγωγη ... ή το τελος .. δεν δειχνεις οτι γνωριζεις κατι !) ,εχεις καποιες ασκησεις μαθηματικων στοιχειωδη πραγματα ,μετα ενδεχεται να εχει μια δυο ασκησεις οι οποιες να ειναι διατυπωμενες στα αγγλικα φυσικα ψυχομετρικα τεστ και ερωτησεις ανοικτου τυπου ! ΑΥΤΑ !!! Σε γενικες γραμμες δεν χρειαζεται να εισαι αγχωμενη-ος για το interview !
 
petros97":15t2j5tu said:
Effrosyni":15t2j5tu said:
Ευχαριστώ πολυ για την αμεση απαντηση. Κάτι τελευταιο....οι γραπτές εξετασεις τι περιλαμβανουν? Καπου διαβασα για μεταφραση,για ψυχομετρικο τεστ...ειναι στα αγγλικα? Ειναι κατι δυσκολο ή ειναι ενα τυπικο τεστ για να δουν τον γραπτο μας λογο? Ευχαριστώ πολυ και παλιι! :)


Εξαρταται απο την ομαδα ! Υπαρχουν διαφορετικα θεματα την ιδια ωρα, οποτε πρεπει να περιμενεις σιγουρα να μεταφρασεις ενα συντομο κειμενο σε οσες γλωσες ξερεις ( καλο θα ειναι να ειναι ολοκληρο και οχι αποσπασμα και καλα η εισαγωγη ... ή το τελος .. δεν δειχνεις οτι γνωριζεις κατι !) ,εχεις καποιες ασκησεις μαθηματικων στοιχειωδη πραγματα ,μετα ενδεχεται να εχει μια δυο ασκησεις οι οποιες να ειναι διατυπωμενες στα αγγλικα φυσικα ψυχομετρικα τεστ και ερωτησεις ανοικτου τυπου ! ΑΥΤΑ !!! Σε γενικες γραμμες δεν χρειαζεται να εισαι αγχωμενη-ος για το interview !

Να σαι καλα για την αμεση απαντηση. Με βοηθησες παρα πολυ !!
 
Σ ευχαριστώ πολυ για την απαντηση και την βοηθεια. Γενικοτερα, στην aegean ποσο σημαντικο ρολο παιζει η δευτερη ξενη γλωσσα? προσλαμβανουν ατομα μόνο με αριστη γνωση αγγλικων?
 
Καλημερα, κοιτα να δεις ..δεν ειμαι μεσα στην εταιρεια για να σου πω σιγουρα αλλα οπως αντιλαμβανεσαι εξαρταται απο τις αναγκες της εκαστοτε χρονικης στιγμης ...!
 
Ναι...καταλαβαινω αλλα ξερω αρκετα ατομα που γνωριζουν μονο αγγλικα και τα εχουν προσλαβει!αλλα οπως ειπες και συ,εξαρταται από τις αναγκες της εταιρείας! Σ ευχαριστώ πολυ !!
 
Καλησπέρα, γνωρίζεις κανένας όσον αφορά τα τατουάζ? Τρια μικρά στο χέρι ας πούμε? Ευχαριστωωω
 
Λιγο εκτος θεματος, αλλα μια και ειπατε για Αγγλικα.
Ταξιδευω συχνα με κινεζικες εταιρειες σε πτησεις εσωτερικου και ουτε μου ειχε περασει απο το μυαλο οτι τα πληρωματα δεν σκαμπαζουν γρι Αγγλικα. (τουλαχιστον τα περισσοτερα). Οταν καποια φορα ζητησα κατι περα απο τα κοινοτυπα "φερτε μου νερο", ¨φερτε μου μια κουβερτα" , "μπορω να αλλαξω θέση" , ¨σε ποση ωρα προσγειωνομαστε" διαπιστωσα οτι ουδεις απο το πληρωμα καμπινας μπορουσε να συννενοηθει μαζι μου.
 
Καλησπέρα σας, έχω περάσει μέχρι το τελικό στάδιο που ηταν η προσωπικη συνεντευξη και τωρα βρισκομαι σε αναμονη για το εαν θα με παρουν για εκπαιδευση ή οχι. Η ερωτηση μου ειναι μετα απο ποσο καιρο συνηθως ενημερωνουν τις υποψηφιες εαν θα τις παρουν για εκπαιδευση, μια-δυο εβδομαδες; Διοτι περνανε οι μερες και αγχωνομαι για το εαν θα παρω αρνητικη απαντηση. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
 
Εσείς που έχετε δώσει ηδη συνεντεύξεις, έχετε ως βάση την Αθήνα ή και Θεσσαλονίκη;

Έχει καιρο που έστειλα βιογραφικό αλλά δεν μου απάντησαν ποτέ. Να ξέρω άμα έχω ελπίδες ή οχι. :|
 
Top