Easyjet

όπως είχε βάλει οτ Μιλάνο έτσι έβαλε και τη ρώμη.
καλή κίνηση . Πολλοι είναι οι έλληνες που πηγαίνουν στη ρώμη.
και πιστεύω ότι το δρομολόγιο θα πάει πάρα πολύ καλά.
 
Σε περίπτωση που τελικά η Easyjet κάνει κάποια στιγμή βάση στην Αθήνα,θα υπάρξει κάποια διαφοροποίηση στους υπάρχοντες προορισμούς;
Πχ όταν πια οι πτήσεις θα είναι hub to hub θα υπάρξουν αλλαγές στα layovers,στους ναύλους ή οτιδήποτε;
 
H Easy από το Φεβρουάριο ξεκινάει απευθείας καθημερινές πτήσεις που θα συνδέουν το DUS με Ρώμη και LGW. Είναι το 3ο απευθείας δρομολόγιο που ανοίγει για Ντύσσελντορφ μετά τη..Βασίλω (Basel) με την οποία και ουσιαστικά κάνει ποδαρικό στο DUS τον Νοέμβριο..κάτι μου λέει ότι και τα 5 δρομολόγια που μείναν απτο DTM μελλοντικά (όταν δηλ. πάρει κι άλλα σλοτς) θα τα μεταφέρει στο DUS..Ε,ρε γλέντι έτσι και ξεκινήσει κάποια στιγμή το SKG-DUS..
Πάντως,στο DUS-FCO έχει αντιμέτωπες LH και AB και στο LGW την Flybe..

Για τους γνώστες Γερμανικών
http://www.airliners.de/nachrichten/ber ... -aus/19227
http://easyjet.production.investis.com/ ... 09-09.aspx

και Ιταλικών..
http://www.aviazionecivile.com/vb/showt ... p?t=101873
 
DUS - SKH? Απτο ΄στόμα σου και στουΜιχαλάκη το αυτί...Μιλάμε οτι θα σκισει αυτό το δρομολόγιο καθ όσον το dus ειναι σε στρατηγικό σημείο, και έχει φοβερές τραινοσυνδέσεις ως αεροδρόμιο....ΑΜΗΝ
ΑΜΗΝ να συνδεθεί και η γερμανία με ελλαδα και easyjet είθε και το μόναχο...ΑΜΗΝ ξανά
 
Ο Μιχαλάκης είναι το αφεντικό της "λατρεμένης" Ryanair όχι της Easyjet! Ο Στελάρας είναι ο δικός μας ανθρωπος :mrgreen:
 
Καλά λες μπερδεύτηκα... Στελλάρα μακάρι αγόρι μου ΜΑΚΑΡΙ να ΚΑΝΕΙΣ κάτι για μας που την έχουμε την γερμανία για οδοντόπαστα.
 
Στην ιστοσελιδα της εταιρειας δεν εχει την Λαρνακα σαν προορισμο για τον χειμωνα ενω πουλα κανονικα εισητηρια,ξερετε τι παιζει??? :?
 
Δύο ερωτήσεις έχω να σας κάνω και θα με βοηθούσατε εξαιρετικά αν μου απαντούσατε έγκαιρα. Επειδή έχω πολλά χρόνια να πετάξω με ΕΖΥ από Αθήνα θα ήθελα να σας ρωτήσω 2 πράγματα!

1) Αν κάνω Online check-in έχει drop off point ή περιμένεις κανονικά στα κανονικά counter;
2)Το speedy boarding αξίζει; το παίρνει κανείς; η κανονική ουρά πόση ώρα πριν το boarding αρχίζει και σχηματίζεται συνήθως, δεδομένου ότι είμαστε και ελληνάρες;

Βοηθήστε με γιατί είμαι πολύ καλομαθημένος!
 
cchalkia":17szymsz said:
1) Αν κάνω Online check-in έχει drop off point ή περιμένεις κανονικά στα κανονικά counter;
Περιμένεις κανονικά, αλλά έχεις το πλεονέκτημα ότι, μια και έχεις κάνει check in από τους πρώτους, είσαι στην ομάδα προτεραιότητας επιβίβασης Α, που σημαίνει ότι μπαίνεις μετά τους έχοντες "αγοράσει" speedy boarding και μετά τους έχοντες έτσι και αλλιώς προτεραιότητα (άτομα με ειδικές ανάγκες, έγκυες, επιβάτες με μωρά)
cchalkia":17szymsz said:
...2)Το speedy boarding αξίζει;...
Κατά τη γνώμη μου, όχι.
 
Δηλαδή άμα κάνω Online check in με προπληρωμένη βαλίτσα απλά περιμένω κανονικά στην ουρά και την δίνω, και το μόνο που κερδίζω στην ουσία είναι ότι θα είμαι στο boarding group A ???

Να κάνω δηλαδή online Με βαλίτσα; αξίζει;

Μπορείτε να μου εξηγήσετε λίγο πως γίνεται το boarding? πόσα γκρουπ είναι κτλ?

Δηλαδή δεν στήνεται ο κόσμος σε ουρα ας πούμε μέχρι να ξεκινήσει;

Συγνώμη για το πρήξιμο παιδιά, αλλά η τελευταία φορά ήταν 6 χρόνια πριν και δεν έδινα σημασία τότε σε αυτά
 
Top