Λάθος posts ...

Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

C421":2fzlmt9x said:
Παρακαλώ κύριε piperwarrior να δημοσιεύσετε τα δικά σας νούμερα. Αυτά που δημοσιεύω εγώ είναι λίγο πολύ τεκμηριωμένα (δικό μου θέμα το πως).
Το οτι έχετε πτυχίο με αριθμό 2200 δεν λέει τίποτα. Ο φίλος μου ο Γιάννης έχει πτυχίο εκδοθέν πρόπερσι με αριθμό 2300 κάτι.
Συμφωνείτε οτι οι άνεργοι οι κάτω των 35 είναι 650? Ρωτήστε την ΥΠΑ/Δ2 Τμήμα Πτυχίων.
Συμφωνείτε οτι οι προσλήψιμοι πιλότοι είναι 1100? 650 οι άνεργοι+100 οι απόστρατοι και μη συνταξιούχοι της ΟΑ+50 της Athens και άλλων εταιριών+οι απόστρατοι από Π.Α., Ναυτικό, Αεροπορία Στρατού (3 χρόνια x 100 χειριστές το χρόνο)=1100.
Συμφωνείτε οτι οι αναζητούντες εργασία πιλότοι είναι όλοι οι ανωτέρω+20 ετών αποστρατευόμενοι δηλ 2000 χειριστές από τους οποίους χαριστικώ τω τρόπω σας αφαιρώ καμμιά 500αριά τους έχοντες απωλέσει πτητική ικανότητα ή περιελθόντες σε πτητική αδιαφορία, άρα σύνολον 2500 χειριστές?
Μην κοιτάτε πόσοι προσέρχονται σε προσλήψεις. Ο φίλος μου ο Γιάννης δεν θα παρουσιαστεί στις προσλήψεις ΟΑ και Α3, θα κάτσει στην Τζακάρτα στο Caravanάκι του γιατί ξέρει οτι δεν είναι μέσα στις λίστες και δεν θέλει να ξοδέψει εισιτήρια για διακοπές στην Ελλάδα...
παρακαλω πολυ το φορουμ να βγαλει αυτα που γραφει αυτος γιατι τα κατεβαζει απο το μυαλο του!!!αλλα απο την αλλη αστο να το δειξω σε καοιουσ που ασχολουνται με το αθλημα να γελασουν,χαχαχαχαχαχα ελεοσ!!!!!το καλητερο σου ειναι με το γιαννη το φιλο, εγω εχω την γιαγια μου!!!
 
Re: Loco βάση το SKG?

Ryanair και Wizz Air: Μονομαχία για αεροπορική βάση στη Θεσσαλονίκη
Οι εταιρείες θέλουν να προσεγγίσουν, μέσω Θεσσαλονίκης, πελάτες από τη Βουλγαρία και τα Σκόπια, ενώ στους στό-χους είναι η εδραίωση στην ελληνική αγορά
"Η" 2/9



Του Δημήτρη Διαμαντίδη
Μείζονα θετική εξέλιξη με ευρύτερο αντίκτυπο για την ανάπτυξη του ελληνικού τουρισμού, καθιστώντας τη Θεσσαλονίκη επίκεντρο των νοτίων Βαλκανίων, θα αποτελέσει η δημιουργία αεροπορικής βάσης (hub) στον αερολιμένα «Μακεδονία» από δύο αερομεταφορείς low-cost, οι οποίοι μάλιστα διαγκωνίζονται γι' αυτό το σκοπό.
Σύμφωνα με πληροφορίες της «Η», σε εξέλιξη βρίσκονται ευαίσθητες διαπραγματεύσεις μεταξύ στελεχών των αεροπορικών εταιρειών low cost Ryanair και Wizz Air και εκπροσώπων τουριστικών φορέων και παραγόντων, ενώ το όλο ζήτημα είναι και σε γνώση αρμόδιων κυβερνητικών στελεχών.
Σχέδια
Αμφότερες οι εταιρείες, από τις οποίες η πρώτη -με ιρλανδική καταγωγή- είναι ο «Γολιάθ» πανευρωπαϊκά στις αεροπορικές επιβατικές μεταφορές low cost και η δεύτερη (ουγγρική) είναι σαφώς μικρότερη, ενδιαφέρονται να αξιοποιήσουν τη Θεσσαλονίκη για την εγκαθίδρυση hub, στο πλαίσιο των αναπτυξιακών πλάνων τους για την ευρύτερη περιοχή της Νοτιοανατολικής Ευρώπης. Μάλιστα, κατά τις ίδιες πληροφορίες, επιθυμούν να προσεγγίσουν, μέσω Θεσσαλονίκης, πελάτες από τη Βουλγαρία και τα Σκόπια, ενώ παράλληλα στους στόχους τους είναι η εδραίωση στην ελληνική αγορά.
Μόλις προχθές και από το βήμα εκδήλωσης του ΠΑΣΟΚ στη Θεσσαλονίκη, ο υφυπουργός Πολιτισμού-Τουρισμού Γ. Νικητιάδης επισήμανε, χωρίς να την κατονομάσει, πως μία από τις μεγαλύτερες αεροπορικές low-cost θέλει να κάνει βάση της το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης, κάτι που θα μεταφραστεί σε εκατοντάδες χιλιάδες επιπλέον επιβάτες. Η εν εξελίξει διαπραγμάτευση λαμβάνει υπόψη της μία σειρά από παραμέτρους, οι οποίες έχουν τεθεί από τις εταιρείες, όπως το κόστος και τυχόν εξυπηρετήσεις στο αεροδρόμιο.
Πλεονεκτήματα
Τα μεγάλα οφέλη τού να καταστεί η συμπρωτεύουσα από τις αρχές του 2012 μία από τις βάσεις αεροπορικής εταιρείας χαμηλού κόστους δεν εξαντλούνται μόνο στο γεγονός της παραμονής των αεροσκαφών στο αεροδρόμιο, των μετακινήσεων - διανυκτερεύσεων των πληρωμάτων, της δημιουργίας θέσεων εργασίας, της τεχνικής υποστήριξης κ.ά., αλλά τοποθετούν με αξιώσεις τη Θεσσαλονίκη, τη Χαλκιδική και άλλες περιοχές, όπως η Πιερία, στον τουριστικό «χάρτη» της Ευρώπης.
Παράλληλα δεν αποκλείεται, εφόσον η όποια εταιρεία δημιουργήσει το εν λόγω hub το κρίνει συμφέρον, να προκαλέσει «παρενέργειες» και στην εσωτερική αγορά, εφόσον αποφασίσει να εκτελέσει δρομολόγια εντός Ελλάδος σε δημοφιλείς τουριστικούς προορισμούς και με πολύ ανταγωνιστικό τιμολόγιο.
Αύξηση αφίξεων
Ήδη πάντως και όπως υποστήριξε ο κ. Νικητιάδης, το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης καταγράφει 12% αύξηση αφίξεων από το εξωτερικό στο επτάμηνο του 2011, διαγράφοντας μία πολύ θετική πορεία, σε σχέση με προηγούμενα χρόνια. Το αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης από τον Απρίλιο και έπειτα έχει συνδεθεί με 14 καινούργιους ευρωπαϊκούς προορισμούς με δρομολόγια των εταιρειών Ryanair, Aeroflot, Turkish Airlines, Smart Wings, Easy Jet και Aegean.


http://www.imerisia.gr
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

piperwarrior":3gcbpfye said:
Για να γίνει λίγο πιο χειροπιαστό λοιπόν το θέμα της "αριθμολογίας":
100 άτομα (το πολύ +-10) ήταν περίπου χθες και έδωσαν γραπτές θεωρητικές εξετάσεις και ένα ψυχομετρικό τεστ.
Τα συμπεράσματα από το νούμερο αυτό, δικά σας!

Και σε κανέναν από αυτούς δεν ζητήθηκε αντίγραφο απολυτηριου στρατού. Δεν είναι στάβλος αλλά γενικά και σε όποια άλλη δουλειά, είτε είναι συνεργείο είτε πολυεθνική, που ζητάει "εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις" δεν το ζητάνε, they take your word for it, δεν ξέρω γιατί αλλά έτσι είναι.

Τώρα για το πόσες θέσεις θέλει να καλύψει η Olympic και ποια είναι η επόμενη φάση και πότε, δεν το γνωρίζω.

Υ.Γ.: Δεν είναι ΤΙΠΟΤΑ να προσέχετε την ορθογραφία σας, εκτός του ότι είναι πολύ κουραστικό για αυτούς που σας διαβάζουν, εάν κάποιος που θέλει να γίνει κυνικός ή σαρκαστικός και το κάνει με 15 ορθογραφικά λάθη ανά παράγραφο, το μόνο που καταφέρνει είναι να γελοιοποιείται και να χάνεται η οποιαδήποτε βαρύτητα του λόγου του.
1.συνεχιζεις να εισαι αγενης και κατινος,χολιαζοντασ τα ορθογραφικα λαθη,διοτι μεγαλψσα εξωτερικο!!! αλλα ελπιζω να μην περασουν τετοια μυαλα σε μεγαλες εταιριεσ!
2.σε διαβεβαιωνω οτι η κυπρικαεσ τοσα χρονια ζητουν πιστοποιητικο στρατου,οπωσ και η αιγαιο!!
3.λυπαμαι για την κατινια!!
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

EFFECTIVEa":268htuem said:
θα επιλέξουν απο τα καλύτερα γραπτά!
αχαχαχαχ,εσυ φιλε καλε ακομα ελπιζεισ οτι θα περασουν οι καλυτεροι στα γραπτα???αχαχαχαχα.
επισης δεν εχει σχεση καποιοσ αν ειναι δυνατος στα γραπτα απο το πως πεταει το αεροπλανο!!!οποτε ευτυχως επιλεγουν αυτους που θελουν ,
διοτι δεν θελοθυμε φυτα αλλα χειριστες!!!!
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

aviation passiοnate":ynlg26f3 said:
Συμφωνώ με τον piperwarrior. Δεν μας ζήτησαν απολυτήριο στρατού... Κι επειδή έκατσα και μέτρησα τα θρανία που καθόμασταν πρέπει να ήμασταν κάπου στους 90...
καλα δεν παιζεστε!!! ακομα ασχοληστε μετο ποσα θρανια ηταν????γελιο εντελως και ειστε καμενοι παιδια με αυτα τα μυαλα,τρμετε τουσ δυνατουσ!!!!λυπαμαι!!
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Φίλε μπορείς να μας κάνεις την χάρη και να απαντάς σε ένα post σε όλους μαζί; Μπορείς να κάνεις quote σε ένα post όσα άλλα κομμάτια θες και να γράφεις απο κάτω οτι θες.

π.χ.
greekatina":12uzuizl said:
καλα δεν παιζεστε!!! ακομα ασχοληστε μετο ποσα θρανια ηταν????γελιο εντελως και ειστε καμενοι παιδια με αυτα τα μυαλα,τρμετε τουσ δυνατουσ!!!!λυπαμαι!!

greekatina":12uzuizl said:
αχαχαχαχ,εσυ φιλε καλε ακομα ελπιζεισ οτι θα περασουν οι καλυτεροι στα γραπτα???αχαχαχαχα.
επισης δεν εχει σχεση καποιοσ αν ειναι δυνατος στα γραπτα απο το πως πεταει το αεροπλανο!!!οποτε ευτυχως επιλεγουν αυτους που θελουν ,
διοτι δεν θελοθυμε φυτα αλλα χειριστες!!!!

greekatina":12uzuizl said:
1.συνεχιζεις να εισαι αγενης και κατινος,χολιαζοντασ τα ορθογραφικα λαθη,διοτι μεγαλψσα εξωτερικο!!! αλλα ελπιζω να μην περασουν τετοια μυαλα σε μεγαλες εταιριεσ!
2.σε διαβεβαιωνω οτι η κυπρικαεσ τοσα χρονια ζητουν πιστοποιητικο στρατου,οπωσ και η αιγαιο!!
3.λυπαμαι για την κατινια!!

Ευχαριστώ
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

Στο φίλο που το παίζει έξυπνος απάντησα με προσωπικό μήνυμα επειδή δεν του φτάνει να ειρωνεύεται στο θέμα εδώ, μας στέλνει και προσωπικά μηνύματα... Γραμμένο τον έχω γι' αυτό στο θέμα μας τώρα. Το τεστ όντως ήταν δυνατό απ' ότι είπαν όλοι όσοι άκουσα και πολλά παιδιά όπως κι εμένα μας πίεσε ο χρόνος. Πάντως τέλος καλό όλα καλά! Αναμένουμε για τη συνέχεια της διαδικασίας!
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

trolling alive

greekatina":g7x54cq8 said:
αχαχαχαχ,εσυ καλε ακομα ελπιζεισ οτι θα περασουν οι καλυτεροι στα γραπτα???αχαχαχαχα!

τί ωραία που τα λες.τί χαριτωμένος.

Φίλε γενικά μπορείς να μας κάνεις τη χάρη να ξεκουμπιστείς απ το φόρουμ.παραείσαι προκλητικός.η συζήτηση,οι ερωτησείς που γίνονται και οι απαντήσεις που δίνονται, βοηθούν τους υποψήφιους.Αν εσένα σου φαίνονται γνωστά και γελοία,σήκω φύγε.αρκετά ανεχτήκαμε εσένα και την ορθογραφία σου.καλά είχαμε ηρεμήσει τόσο καιρό.
 
Re: Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

aviation passiοnate":18csoh6s said:
Στο φίλο που το παίζει έξυπνος απάντησα με προσωπικό μήνυμα επειδή δεν του φτάνει να ειρωνεύεται στο θέμα εδώ, μας στέλνει και προσωπικά μηνύματα... Γραμμένο τον έχω γι' αυτό στο θέμα μας τώρα. Το τεστ όντως ήταν δυνατό απ' ότι είπαν όλοι όσοι άκουσα και πολλά παιδιά όπως κι εμένα μας πίεσε ο χρόνος. Πάντως τέλος καλό όλα καλά! Αναμένουμε για τη συνέχεια της διαδικασίας!
μπραβο για την δημοκρατια σας!!! εισαι αγενης και αδυναμος,διοτι ακομα δεν γνωριζεις πως λειτουρει το συστημα!!!!ονειροπολε!
επισης οσο για τα γραμματα,δεν αναρωτιεστε αν καποιοσ ζει η εζησε εξω....αλλα ειπαμε απο βοσκους του τυπου ποσα θρανια υπηρχαν καλα παμε!
 
Top