Λάθος posts ...

Re: Skygreece Airlines

Και επιτελους το πετυχα και ΟΛΟΚΛΗΡΟ! το μπλε της κοιλιας επρεπε να πηγαινει πιο ψηλα, ΙΜΗΟ
 
Re: Skygreece Airlines

Τόσο κακό που ανέβασα τη φωτογραφία του και διαγράψατε το μήνυμά μου.
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

Ωραια ασχετα αν ειναι η μονη εταιρια που πεταει με jet αεροσκαφη, ασχετα αν εχει κατ¨εμε ενα απ τα ποιο βαρετα liveries, πιστευω οτι με 4 η 5 airbus δεν κανει κατι θελει ριζικες αλλαγες σε χρωματισμους, σε προορισμους και επιτελους να τολμησει να κανει longhaul προορισμους, αν δεν αποκτησει αεροσκαφος για να παει την εθνικη Ελλαδος στην βραζιλια μιλαμε θα πεσει πολυ το πρεστιζ τους σαν χορηγος να μην μπορεσει να παει την ομαδα εκει, και επιτελους να σταματησει να κρεμεται απ τους Γερμανους!!!!
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

Έχει μια θέση ανοικτή για γενικό διευθυντή. Θες να πας; Ακούγεσαι βέβαιος ότι θα τα καταφέρεις περίφημα.
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

mrk":t9xscocs said:
Έχει μια θέση ανοικτή για γενικό διευθυντή. Θες να πας; Ακούγεσαι βέβαιος ότι θα τα καταφέρεις περίφημα.
Να πας εσυ φιλε μου σε ευχαριστω για την προσκληση!!!!!!!
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

κάτι μου λέει ότι κάποιος έχει τσακωθεί με τους τόνους...

jet":m509x4lo said:
Ως και επιτελους να τολμησει να κανει longhaul προορισμους, αν δεν αποκτησει αεροσκαφος για να παει την εθνικη Ελλαδος στην βραζιλια μιλαμε θα πεσει πολυ το πρεστιζ τους σαν χορηγος να μην μπορεσει να παει την ομαδα εκει....

Φίλε jet, μην ανησυχείς. Το θέμα της Εθνικής στην Βραζιλία θα το αναλάβει ο Ταξιάρχης. Λόγω εντοπιότητας έχω τα κατάλληλα κονέ, και έχω ήδη μιλήσει (μέσω προσευχών και ευχελαίων). Το κύρος της χώρας μας στον παγκόσμιο αεροπορικό χάρτη δεν θα χαθεί.
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

george_a":1vm0bkb8 said:
κάτι μου λέει ότι κάποιος έχει τσακωθεί με τους τόνους...

jet":1vm0bkb8 said:
Ως και επιτελους να τολμησει να κανει longhaul προορισμους, αν δεν αποκτησει αεροσκαφος για να παει την εθνικη Ελλαδος στην βραζιλια μιλαμε θα πεσει πολυ το πρεστιζ τους σαν χορηγος να μην μπορεσει να παει την ομαδα εκει....

Φίλε jet, μην ανησυχείς. Το θέμα της Εθνικής στην Βραζιλία θα το αναλάβει ο Ταξιάρχης. Λόγω εντοπιότητας έχω τα κατάλληλα κονέ, και έχω ήδη μιλήσει (μέσω προσευχών και ευχελαίων). Το κύρος της χώρας μας στον παγκόσμιο αεροπορικό χάρτη δεν θα χαθεί.
Παντως μεταξυ σοβαρου και αστειου μην σου φανει περιεργο να ειναι η skygreece που θα τους παει αρκει να υπαρχει μεχρι τοτε!!!!!
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

- Συμφωνώ ότι το Livery μπορεί να είναι απλό. Αλλά και κολοσσούς εταιρίες (LH, AFR κτλ.) δεν έχω δει να έχουν υπερπαραγωγές. Επομένως γιατί μια εταιρία η οποία οριακά λειτουργεί θα πρέπει να μπει σε κόστος αλλαγής χρωματισμών, όταν δεν μπορεί να στεριώσει προσωπικό καμπίνας λόγω των χαμηλών μισθών;;;) Καλύτερα να δώσει κάτι παραπάνω στα πληρώματα καμπίνας για να κάνουν με πιο κέφι την δουλειά τους!

- Το να επιχειρεί LH είναι πολύ εύκολο να το γράφουμε σε ένα καφενειακό φόρουμ. Έχεις υπόψη σου τα κόστη και τις πληρότητες που πρέπει να φέρει μια LH πτήση;

- Αν δεν κρεμαστεί από τους Γερμανούς, τότε θα κρεμαστούν οι εργαζόμενοι στο ικρίωμα της ανεργίας. Οι περίοδοι της ΟΑ με το κράτος να πληρώνει μισθούς ζημιογόνου εταιρίας θέλω να πιστεύω ότι έχουν τελειώσει.

Είναι ωραίο να γράφουμε όνειρα, κι εγώ θα ήθελα ο Βενιζέλος να γίνει Hong Kong, και να κάνω spotting, μεταξύ 777, 380, 747 και ότι άλλο σε μεγάλο υπάρχει, αλλά λίγο ρεαλισμός δεν βλάπτει!!!!! Το να ζούμε σε ονειρικούς κόσμους και να πιστεύουμε ότι αυτοί είναι εφικτοί, άγνωστο φυσικά με ποιους πόρους, είναι αυτό που μας οδήγησε στην σημερινή οικονομική κατάσταση.!
 
Re: Aegean's Airbus Α320 Family

spy1":1l78k6ef said:
- Συμφωνώ ότι το Livery μπορεί να είναι απλό. Αλλά και κολοσσούς εταιρίες (LH, AFR κτλ.) δεν έχω δει να έχουν υπερπαραγωγές. Επομένως γιατί μια εταιρία η οποία οριακά λειτουργεί θα πρέπει να μπει σε κόστος αλλαγής χρωματισμών, όταν δεν μπορεί να στεριώσει προσωπικό καμπίνας λόγω των χαμηλών μισθών;;;) Καλύτερα να δώσει κάτι παραπάνω στα πληρώματα καμπίνας για να κάνουν με πιο κέφι την δουλειά τους!

- Το να επιχειρεί LH είναι πολύ εύκολο να το γράφουμε σε ένα καφενειακό φόρουμ. Έχεις υπόψη σου τα κόστη και τις πληρότητες που πρέπει να φέρει μια LH πτήση;

- Αν δεν κρεμαστεί από τους Γερμανούς, τότε θα κρεμαστούν οι εργαζόμενοι στο ικρίωμα της ανεργίας. Οι περίοδοι της ΟΑ με το κράτος να πληρώνει μισθούς ζημιογόνου εταιρίας θέλω να πιστεύω ότι έχουν τελειώσει. Οχι φιλε μου αυτο το χαλι που ζουμε ειναι απο τους κλεφτες πολιτικους τα λαμογια τους και μετα η κακη διαχειρηση!!!!!!!!!!

Είναι ωραίο να γράφουμε όνειρα, κι εγώ θα ήθελα ο Βενιζέλος να γίνει Hong Kong, και να κάνω spotting, μεταξύ 777, 380, 747 και ότι άλλο σε μεγάλο υπάρχει, αλλά λίγο ρεαλισμός δεν βλάπτει!!!!! Το να ζούμε σε ονειρικούς κόσμους και να πιστεύουμε ότι αυτοί είναι εφικτοί, άγνωστο φυσικά με ποιους πόρους, είναι αυτό που μας οδήγησε στην σημερινή οικονομική κατάσταση.!
 
Top