Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Έδινε μέχρι το Σάββατο. Αλλά δεν έδινε μίλια, bonus πόντους της ALPHA έδινε (που μπορεί να μετατραπούν σε μίλια αν η αγορά έγινε με κάρτα της Aegean). Αντίθετα, η προσφορά της Samsung δίνει απευθείας μίλια, ανεξαρτήτως τρόπου πληρωμής και χωρίς να χρειάζεται να έχεις κάρτα της Aegean. Απλά, για να μην μπερδευόμαστε.
 
Last edited by a moderator:
Νέα συνεργασία μεταξύ Αιγαίου και ΔΕΗ, για μην «καίει τζάμπα η λάμπα» . Αν κατάλαβα καλά, τα μέλη του Miles+Bonus επιβραβεύονται με μίλια εξαργύρωσης, όχι βάσει της κατανάλωσης, αλλά βάσει της ενεργοποίησης κάποιων online υπηρεσιών από το site της ΔΕΗ (π.χ. μηνιαίος λογαριασμός, πάγια εντολή κλπ). Επίσης, υπάρχει δυνατότητα αποπληρωμής ή έκπτωσης λογαριασμού ΔΕΗ με μίλια και με αναλογία 300 μίλια για €1.

https://el.aegeanair.com/milesandbonus/partners/energy-provider/ppc/

Εύχομαι και status μίλια όταν επανέλθει η ρήτρα αναπροσαρμογής.
 
2.000 μίλια για εγκατάσταση και πρώτη είσοδος στο App, και άλλα 500 για τον Energy Coach :cool: (πάγια εντολή και μηνιαίο λογαριασμό δυστυχώς έχω ήδη ενεργοποιημένο....).
 
Η χρυσή κάρτα λήγει 23/4/2024. Φαίνεται όμως ότι μου λείπουν 1500 μίλια για την ανανέωση, που θα τα κάνω μάλλον την άλλη εβδομάδα.
1. Η χρυσή κάρτα θα πάρει άλλον έναν χρόνο από τη στιγμή που θα συμπληρώσω τα 1500 μίλια ή θα πάρει άλλον έναν χρόνο από 23/4/2024; Δλδ θα με πάει 23/4/2025;
2. Από την Α3 έμαθα ότι τα κουπόνια αναβάθμισης θα ανανεωθούν μετά τις 23/4/2024. Το έχει επιβεβαιώσει κανείς αυτό; Αν πχ μου τα ανανεώσουν μόλις συμπληρώσω τα μίλια, αν ειναι να κάνω αναβάθμιση σε business στην επόμενη πτήση.
3. Υπάρχει κάποιος που πέρασε τα μίλια του αργότερα μετά την πτήση και βλέπει ότι η ανανέωση μετράει τη στιγμή της καταχώρησης και όχι της πτήσης; (είναι από παλαιότερη συζήτηση εδώ...)
 
Για το ερωτημα 2. έφτασα τα μιλια για την ανανέωση βαθμίδας αλλά τα κουπόνια μπήκαν 1 ημερα μετα την ημερομηνία που έληγε. Δηλαδή η ημερομηνία λήξης και ανανέωσης μένει πάντα ίδια και δεν αλλάζει επειδή έχεις συγκεντρώσει τα μιλια πιο νωρις
 
7 μηνες! 7 μηνες αλλεπαλληλα τηλεφωνηματα, αιτηματα ξανα και ξανα για να μου περασουν τα μίλια απο την κρατηση ξενοδοχείου μεσω booking απο τον Δεκεμβριο! Δεν είχε ξανατύχει ποτέ τετοια καθυστερηση και πίεση για να περαστουν. Αναρωτιέμαι αν αξιζει να ξανακλεισω, διοτι αν ειναι τραβαω καθε φορα τετοιο μανικι, να τα βρασω τα μίλια...
 
Εγώ 2 κρατήσεις που είχα κάνει και στην μια έβαλα ότι να 'ναι για αριθμό μέλους, μίλησα με τον λογαριασμό τους στο τουιτερ κ μου τα πέρασαν αμέσως.
Δοκιμάστε εκεί, είναι πολύ πιο εξυπηρετικοί.
 
  • Like
Reactions: pet
6 κρατήσεις ξενοδοχείων από την αρχή της χρονιάς, μετά από τηλεφωνική επικοινωνία και email τπτ ακόμη... Αξίζει αν δεν έχει διαφορά τιμής σίγουρα γιατί από το τπτ θεωρητικά θα σου έρθουν μίλια.

Ερώτηση: Έχω προσθήκη μιλίων 200 ή 500 με δικαιολογία Intra Schengen Lounge benefit. Τι σημαίνει αυτό; Γιατί μπαίνουν;
 
Last edited:
Top