Olympic Air Marketing

  • Thread starter mxnk
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Εδω καλά καλά δεν ξέρουμε σε ποιους προορισμούς θα πετάει και θα ξέρουμε για προσφορές.?? :wall: Πάντως αν έχεις βρει καλή τιμη με την Α3 προτίμησε τη αλλιώς περιμένουμε :great:
 
Αυτο ειναι το προβλημα,οτι η τιμη δεν ειναι οτι καλυτερο,γυρω στα 220ε,πολλα για Βουκουρεστι.Εχω βρει 153 με Ταρομ,αλλα δεν ξερω αν η πτηση γινεται με τα καινουργια ή με τα παλια 737.Tα παλια δεν τα συμπαθω ιδιαιτερα :?
 
Και τι εχει να κανει με το μαρκετινγκ και τις τακτικες που χρησιμοποιει η νΟΑ αυτο που μολις ανεφερες? :wall:

(για την ιστορια, η Tarom παει κατα διαολου, αλλα δεν ειναι επι του παροντος!)
 
Που ειναι η απορια σου?Ηθελα να μαθω μηπως εχει καποιος πληροφορια για τυχών προσφορες της Ολυμπιακης που αναμενονται,στο μαρκετινγκ δεν εντασσονται οι προσφορες?(απο την στιγμη που δεν υπαρχει και αντιστοιχο τοπικ)
 
Δηλαδή περιμένεις κάποιον με "εσωτερική πληροφόρησή" να σου πει αν η ΟΑ, εταιρεία που δεν έχει ακόμα ξεκινήσει, θα βάλει τιμή ναύλων χαμηλότερη από 220Ε, σε εορταστική περίοδο? Κ αν κάποιος έχει την πληροφορία, εσύ θα τον εμπιστευτείς περιμένοντας μια προσφορά που μπορεί να μην έρθει ποτέ?
 
Ποσο μου την σπαει αυτη η μανια να πουλησουμε μουρη μεσα απο ενα φορουμ..
Fleshland,ναι,σε ενα φορουμ το οποιο ασχολειται με αεροπλανα-αεροπορικες εταιριες και στο οποιο γραφουν αρκετοι ανθρωποι που εργαζονται στον χωρο,εκανα μια ερωτηση μηπως εχει κανεις καμια πληροφορια για τυχον προσφορες.Το αρχικο ποστ αυτο ητανε,ουτε ποσο θα ειναι για Βουκουρεστι,ουτε τπτ,αυτα τα εγραψα μετα σε απαντηση του παιδιου που ανεφερε την aegean.Εκανα μια ερωτηση ωστε να δω μηπως εχει κανεις πληροφορηση,δηλαδη αποκλειεται καποιος που δουλευει στην εταιρια να ξερει οτι ΔΕΝ θα παιξουν προσφορες λογω εναρξης της εταιριας?Το τι θα εκανα αν μου ελεγε ΝΑΙ καποιος,ειναι δικο μου θεμα,θα αξιολογουσα την πληροφορια και θα επρατα αναλογα.Στα σιγουρα παντως δεν θα τον ρωταγα αν θα ειναι η προσφορα πιο φτηνη απο την Aegean.

Και οσο για την ειρωνια περι της τιμης και εορταστικη περιοδο κλπ,ναι,σε ενα δρομολογιο το οποιο πραγματοποιειται απο 3 εταιριες καθε μερα,τα 220ε(και οχι πανω στις πολυ ''ζορικες'' μερες),μου φαινονται πολλα,ποσω μαλλον οταν θελω να χρησιμοποιησω το Βουκουρεστι σαν ενδιαμεσο.

Αυτα.
 
Εαν θελεις μπορω να δω αυριο τιμες αλλα θελω να μου πεις συγκεκριμενα ποσα ατομα θα εισαστε και πωτε η επιστροφη αν ενδφερεσαι-
 
Αν από αυτά που σού γράψαν 3 άτομα εσύ βγάζεις το συμπέρασμα ότι σου πουλάν μούρη (ή ότι σου πουλάω αν αναφέρεσε σε μένα) κ όχι ότι στραβά αρμενίζεις, τότε no prob. Αλλά από αυτά που ρωτάς στο τέλος μάλλον θα συμφωνείς οτι δεν είναι μάρκετινγκ.

ΥΓ είναι γνωστό ότι όλοι ταξιδεύουν την πρωτοχρονιά.
ΥΓ2 flesland κ όχι fleshland :)
 
flesland,τις ιδιες ημερομηνιες εχει 90ε για Μιλανο.Βουκουρεστι-Μιλανο,εχει 60ε(διαδρομη που εχει τεραστια ζητηση).Απο easy.Αν παρακολουθουσες τις τιμες της aegean θα ηξερες οτι 220ε για Βουκουρεστι,κλεισμενο 3.5 μηνες πριν,ακομα και αν ειναι ζορικη περιοδο,ειναι ΠΟΛΛΑ λεφτα.
Χωρις διαθεση αντιπαραθεσης,απλα το υφος σου δεν ηταν και το καλυτερο και μαλιστα σε ενα θεμα που απο οτι φαινεται δεν γνωριζεις.

SX-Petros,ενα ατομο,Αθηνα-Βουκουρεστι 26-27 Δεκεμβριου(δεν εχω προβλημα) και επιστροφη 3 Ιανουριου.Σε ευχαριστω για την βοηθεια(και τους υπολοιπους που απαντησαν).
 
Σε πρώτη φάση το Marketing ασχολείται με πιο γενικά πράγματα. Φαντάζομαι ότι όταν το εμπορικό τμήμα καταλήξει στους προορισμούς και τις τιμές (ή γενικότερα τιμολογιακή πολιτική), τότε το Markting θα το επικοινωνήσει προς τα έξω.

Αυτές τις μέρες χωρίς να έχω περισσότερες πληροφορίες ετοιμάζουν τελετή εγκαινίων!!!
 
Top