Olympic B767-200

  • Thread starter Anonymous
  • Ημερομηνία δημιουργίας
A

Anonymous

Guest
gnorizi kaneis giati i OA alakse tin paragelia pou eihe kai ligous mines prin tin paradosi ton 3 Boeing 767-200 alakse tin parangelia se 6 737-400. ta 737 agorastikan gia na antikatastisoun ta 727, alla den eiksere oti i OA pio prinoti prepei na antikatastisi ta 727 ???

Posted by Alex
 
:7:

kai tora thimithika oti kapote diabasa oti ena arhisyndikalistis kapote elege ston typo oti i agora ton 737-400 eitan lanthasmeni kathos ta 727 tha mporousan na petane alla 10 hronia

ah nai kai kati allo: ti ta eithele i OA ta 767-200 ER ??
 
Exo ena Biblio me diafores Airlines tou 1996 kai ekei elege gia 2-4 767!
Isws na thelane na antikatastisoune ta A300 B4 !?!Episis itan kai prin paroun ta 340 kai tote itan kai ta teleftaia xronia twn ptisewn twn 747!!
Isws na einai ena apo afta o logos!!!???(ISWS)!
 
Kati analogo eiha diavasei ki'ego s'ena vivlio pou eiha pesei tihaia...se kapoio allo site prin kana 2 hronia eiha diavasei oti i paraggelia ton B762 eihe allaksei argotera sta B738 & B73G


OA277
 
alex":1j2fph2j said:
:7:
ah nai kai kati allo: ti ta eithele i OA ta 767-200 ER ??

H paraggelia twn 3 B-767 allakse se paraggelia gia 6(+1) B-737-400.
Ta B-767 kataskevastikan telika (B-767-284ER, diladi me to xaraktiristiko -84 tis Olympiakis) kai petaksan me tin Aeromexico alla kai etaireies leasing (Ansett).

To pio pithano einai oti i OA ithele ta aeroplana se long-haul ptiseis hamilis plirotitas (p.x. Notia Afriki, Tokyo) opou ta B-747 itan ypervolika megala. Eiha diavasei pws i grammi gia Tokyo tha eixe evdokimisei kai tha itan kerdofora ean ektelountan me B-767-284ER. :) :)
 
Νομίζω κι εγώ ότι αυτός ήταν ο στόχος τους αρχικά, να δρομολογηθούν δηλαδή σε πτήσεις για τις οποίες το 747 ήταν πολύ μεγάλο κάποιες περιόδους του έτους.

Τελικά, αυτά τα αεροσκάφη πέταξαν με διάφορες εταιρίες αρκετά μακρινές από μας, μεταξύ άλλων με Vietnam Airlines (VH-RMA - leased from Ansett), LAN Chile (CC-CDJ & CC-CDH), Royal Brunei (leased from LAN) και Avianca (N988AN). Φαίνεται ότι πήραν και άλλα νηολόγια όμως.
 
...kai me tin Air Zimbabwe...
Proswpika pistevw oti afto to aeroplano 8a itan idaniko gia tin OA. Otan oristikopoii8ike i allagi se 737, kondepsa na skasw. :( Kala kai ta 737 (gia fandasteite allwste na min ta eixe tote alla kai twra :rolleyes: ) alla me ta 762 8a emenan kai 8a ginondan kerdofores polles makrines epiloges..
 
Ta 767 paraggelthikan san endiameso metaksi ton 150 theseon B727 kai ton A300. Allakse h kubernisi kai o neos proedros tis OA, tote, apofasise, mazi me to d. sumboulio, oti ta 737-400 einai poio katalila.
Ego pisteuo oti eprepe na paroun ta 767 kai ta 737-400. Ta 767 tha eitan teleia gia Tokyo, Johanessburg kai Toronto opou tha mporousan na petane kathe mera kai na gemizoun eukola. Alla!!!
 
Aaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhh


ma twra ti lete re paidia...

polla tha "eprepe" na eihe kanei i OA... alla ti na kanoume... den einai pleon i etaireia tou aristoteli Wnasi, alla mia DEKO... opote... ti perimenete... Dld ti na poume san stravo?

1. Tin akyrwsi twn 767-200?
2. Tin akyrwsi twn epipleon 300-600R?
3. Tin agora twn 340-300 otan ta 747-200 borousane me poly ligotera lefta na ginotane SUD?? (koroida itane i ELAL pou ta petage tosa hronia ta 200aria tis?) i estw tin protimisi tou 340 enadi tou poly pio versatile 332 kai 777?
4. Tin katargisi tou dromologiou gia afstralia :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:???
5. Tin oloena megalyteri syrriknwsi twn dromologiwn me katirgisi ptisewn?

Pikri istoria... Makari na ginei afti pou itane kapote... WTF, pio poly myalo ehoune aftoi pou eleghoun tin ELAL, tin EK, kai toses alles?
 
auto me ta SUD den to piano (??) ta 747-200 SUD einai 200 aria ta opia ehoun tin "orofi" ton 300/400. ti tha katalavene i OA ama tha ta ekane SUD ?? i mipos ennois ta 747 M Combi ta opia pernoun fortio piso kai ehoun mia cargo door sto piso meros ???
 
Top