Προσλήψεις στην Hellas Airlines

εγω παντως αυτο πρωτη φορα το ακουω!!ουτε ειχαν πει για ξεκαθαρισματα ουτε τιποτα! απλως ειχαν πει πως θα ειδοποιησουν για να υπογραφουν χαρτια κ τετοια! το σεναριο του ''ξεκαθαρισματος'' δεν ξερω πως προεκυψε..εαν δεν ειναι κατι εγκυρο και ειναι απλως αερολογιες, καλυτερα ας μην αναφερονται καθολου τετοια θεματα!
 
Τα κοριτσια απο την συνεντευξη του σεπτεμβριου εχουν παρει email οτι τις εχουν προσλαβει αν οχι ολες αρκετες.Για να δουμε τι θα γινει.
 
Δεν ειναι λογια του αερα..ο ιδιος ο κ.Ραλακης το ανεφερε σε αρκετα ατομα κατα την διαρκεια της συνεντευξης εχθες.
Και εγω εχω λαβει το email που λεει οτι περασαμε.
Δεν ξερω τι να πιστεψω...
Θα περιμενω και θα δειξει...

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Προσλαμβάνομαι σημαίνει έχω πάει από εκεί, έχω υπογράψει τη σύμβαση και την πρόσληψη μου και έχει ξεκινήσει κανονικά η μισθοδοσία μου, ανεξάρτητα αν η εταιρία με χρησιμοποιεί ή με έχει να κάθομαι. Ένα απλό μέιλ εμένα δε μου λέει κάτι. Αλλά αυτό που λέτε δε νομίζω ότι στέκει, ότι δηλ έχουν πει στα παιδιά σας παίρνουμε,τα έχουν δεσμεύσει και μετά θα κάνουν την τελική επιλογή. Αν και στην Ελλαδάρα μας, οι περισσότεροι δε σέβονται τους άνεργους-υποψήφιους εργαζόμενους, ούτε την αγωνία τους να βρουν μια δουλειά, οπότε κάτι τέτοιο δε θα μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση.
 
Απο δελτιο τυπου.....
Η “HellasAirlines” βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει πως η δεύτερη ομάδα αεροσυνοδών επιλέχθηκε την Κυριακή 21 Οκτωβρίου. Πληθώρα υποψηφίων με μεγάλη εμπειρία και μη, προσήλθαν στη διαδικασία των συνεντεύξεων με αποτέλεσμα η επιλογή να γίνεται μία δύσκολη υπόθεση.

Από την πλευρά της η “HellasAirlines”, καλωσορίζει όλους όσους επιλέχθηκαν να στελεχώσουν το έμψυχο δυναμικό της, και ευχαριστεί όλους για την τιμή που μας έκαναν να παρευρεθούν στη διαδικασία.

Εύχομαι καλη επιτυχια και στην HellasAirlines και σε αυτους που θα στελεχωσουν την εταιρια,η ερωτηση που θελω να κανω ειναι η εξης:
Αρκετα ατομα κατέθεσαν το βιογραφικο τους τις ημερες που εγιναν οι Συνεντευξεις Τύπου ειδοποιησαν κανενα που κατεθεσε εγγράφως το βιογραφικο του.
 
στην ανακοινωση τοτε εγραφε ''Η εταιρεία την ημέρα εκείνη δεν θα δέχεται βιογραφικά σημειώματα στον χώρο συνεντεύξεων.''
 
Στις Συνεντευξεις Τύπου οχι στις Συνεντευξεις για το casting
 
αα οκ δεν προσεξα τι εγραψες...κανα νεο ρε παιδια???? airbus-320sx ουτε εσυ ειδοποιηθηκες που εισαι στο γκρουπ του Νοεμβρη??
 
Καλησπερα.
Ουτε και εγω εχω καποιο νεο.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Στις Συνεντευξεις Τύπου οχι στις Συνεντευξεις για το casting
Ρε παιδιά,ήμαρτον!Απολύτως "ό,τι να'ναι";
Hellas AIrlines,η πρώτη virtual αεροπορική εταιρεία!
 
Top