Προσλήψεις στην Hellas Airlines

Re: Hellas Airlines!

Μα εγώ δεν θελώ να γίνω αεροσυνοδός, έχω μια πολύ καλή και σίγουρη και καλοπληρωμένη δουλειά. Απλά τυγχάνει να ξερω κάποια πράγματα παραπάνω...
 
Re: Hellas Airlines!

airbus-320sx":vv0nujgc said:
flying Doc":vv0nujgc said:
Στις 5 Δεκέμβρη, 8:30 το πρωί ξεκινάτε.
Καλημερα.
Ακομη δεν εχουν ειδοποιησει για το ποτε ακριβως ξεκιναει η εκπαιδευση,αρα θα ηταν καλυτερο να μην δινουμε πληροφοριες που δεν ισχυουν.
ευχαριστω.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
θα συμφωνησω μαζι σου! ουτε ειναι σωστο να πουλαει καποιος ειρωνεια σε κατι μου μας αφορα αμεσα!
 
Re: Hellas Airlines!

Μια απλή, απλούστατη ερώτηση να κάνω... Γιατι δεν επικοινωνείτε με την εταιρεία ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΑΡΜΟΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ, και ψάχνετε απαντήσεις σε ένα ανώνυμο forum ?

Γιατί δε δεχεσαι την απάντησή μου? Ρωτησες δημόσια σε ένα forum και κάποιος σου απάντησε. Πως μπορείς λοιπόν να αμπφισβητεις την απάντηση, αφού δεν εκπροσωπώ την εταιρεία ?

Τέλος πάντων, κακώς ασχολήθηκα. Εμενα μου είπαν 5 Δεκέμβρη και είπα να σας το πω, από κει και πέρα αν είναι ραδιο-αρβύλα δεν ευθύνομαι εγώ...
 
Ευα......? ''όσον αφορά σε...'' όχι ''όσο αναφορά''..χωρίς παρεξήγηση αλλά επιβάλλεται... :cool:
 
Kαλησπέρα,ξέρει κανείς πόσα άτομα επιλέχθηκαν απο την δεύτερη συνέντευξη?
 
Αρκετά άτομα, περίπου πενήντα. Οι περισσότεροι από το 2ο γκρούπ έχουν και τον τύπο 320 και έτσι βγάζουν εκτός πολλούς από το 1ο γκρούπ! Από όσο γνωρίζω στο 1ο γκρούπ είχαν πεί ότι θα ξεκινήσει Νοέμβρη(έχει δεν έχει τον τύπο) και θα ξεκινούσε να πετάει Ιανουάριο. Τώρα όμως από οτι διάβασα θα ξεκινήσουν όσοι έχουν τον τύπο και οι υπόλοιποι θα ανέβουν άλλη μια βολτίτσα στον Βόλο για να τους πούν πότε θα ξεκινήσουν (αν θα ξεκινήσουν, γιατί που ξέρεις αν θα σκάσουν μύτη άλλοι 50 με τον τύπο). Ειλικρινά εύχομαι στους συναδέλφους που θα υποστούν όλη αυτή την ταλαιπωρία να τους πληρώσουν τα έξοδα μετακίνησης, γιατί είναι εντελώς παράλογο να φέρνεις κάποιον (άνεργο ή μη) από Αθήνα ή απο Θεσσαλονίκη στον Βόλο για να του ανακοινώσεις σε ποιό γκρούπ (ίσως) να είναι! Και στην τελική γιατί δεν σαν ενημερώνουν με ένα τηλεφώνο ή με ένα μέιλ όπως συνηθίζουν? :D
 
Τώρα τι ψάχνεις...Εδώ ολόκληρη ολυμπιακή ξεκίνησε με όραμα και στόχους προσλαμβάνοντας τόσο προσωπικό και δε τους βγήκε..Θα βγεί στην Hellas;;;
 
Μπορει τα στελεχει που θα προσλαβει η Hellas να ειναι αξιοι επαγγελματιες και να τις βγει και οχι παπατσιδες οπως της ΟΑ που τελικα φανηκε το αποτελεσμα. Ευτυχως ηρθε η κριση και πεσανε οι μασκες .Eχουν το θρασος να μην παρετουνται ομως . :twisted:
 
EatMyDust μηπως εχεις λαθος ενημερωση?? γιατι εγω απο καποιες φιλες μου που περασαν στην 1 συνεντευξη, και ηταν χωρις εμπειρια, δεν τις ειπαν οτι ξεκινανε Νοεμβριο και θα πετανε Ιανουαριο! αλλα ιανουαριο θα γινει η εκπαιδευση και μετα Μαρτιο θα ξεκινησουν να πετανε! (εφοσον ολα πανε καλα δηλαδη). οσο για τα γκρουπ, τα ατομα ενημερωθηκαν τις ημερες των συνεντευξεων!
 
και όσοι επιλέχθηκαν απο το πρώτο γκρούπ του Σεπτεμβριόυ που είχαν τον τύπο?γιατι ακούστηκαν πολλά και περι ξεκαθαρίσματος!
 
Top