Ryanair στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Τι να πει κανείς γιαυτό το...Βρόκλαφ!!! :shock: Σαν την Α3 που έγραφαν στο σάιτ της στις πτήσεις για Πράγα "αεροδρόμιο Βάκλαβ Χάβελ" και όταν τους έκραξα μου απάντησαν ότι το λεν και Βάκλαβ και Βάτσλαβ..πως να δικαιολογηθούν... :rant:

Οσο για τους άλλους προορισμούς που προτείνει η FR εξ Αθηνών δεν ξέρω τι επιτυχία θα είχαν Τράπανι,Μπίλουντ,Κάουνας και..Βάδη :wall: Κάποια σίγουρα θα ήταν εποχιακά..
Τώρα για το αν οι χρεώσεις του ΔΑΑ είναι πολύ υψηλότερες των αεροδρομίων BCN,MAD, δεν το ξέρω,καθότι η ίδια η FR τους έκραξε για τις πολύ μεγάλες αυξήσεις,έκοψε δρομολόγια,μείωσε συχνότητες και ας μη ξεχνάμε ότι και η U2 έκρινε πια την Μαδρίτη ασύμφορη για βάση και την έκλεισε..Αλλά και το FCO είχε μεγάλη αύξηση χρεώσεων,γιαυτό και η Wizz μετέφερε ξανά μέρος των πτήσεων της στο CIA...Αν κάποιος μπορεί να μας παραθέσει στοιχεία των χρεώσεων αεροδρομίων των προαναφερθέντων,για να δουμε ποιος λέει αλήθεια,ΔΑΑ ή FR ,by all means!
Επίσης δεν εννόησα πως εννοεί την εγκάταστασή της σε Ιωάννινα,Καβάλα,Μυτιλήνη..Απλώς άνοιγμα γραμμών;μίνι εποχικές βάση Χανιά-στυλ;Και γιατι αφήνει απέξω απτο παιχνίδι το HER;Επειδή εκεί θα ανοίξει βάση η.. easyjet; :mrgreen: (ας δουν το χθεσινό λινκ στην easyjet-ελλάδα όσοι δεν το διάβασαν ακόμη..)
 
billaras":hmr8o3or said:

Μόνο που ο αγαπητός ΑΙΑ δεν μας λέει
(α) τα αριθμητικά ποσά.
(β) τη διάρκεια των εκπτώσεων. Θα είναι μόνιμες; Θα διαρκέσουν για λίγο;
(γ) γιατί όταν αγοράζω εισητήριο που η τιμή του είναι 109 € πληρώνω 324 € ;

Ναι, γνωρίζω ότι μπαίνουν τέλη ασφάλειας, επίναυλος καυσίμου κλπ. Το παράδειγμα που αναφέρω (ATH-FCO, FCO-AMS και επιστροφή) είναι για εισητήριο μέσα στον Οκτώβριο που έκλεισα από τον Μάιο. Στο 'λογαριασμό' γράφει ένα 'Price Summary, και τα ποσά που αναφέρω είναι ακριβή. Κανείς δεν μου εξηγεί τι ακριβώς είναι αυτά τα 215 € παραπάνω...
 
spotterakis":3hg56sgy said:
Εχουμε μικροαλλαγές στο χειμερινό προγραμμα της FR από Σαλόνικα..
-το Λονδίνο κερδίζει μια ακόμα μέρα,την Κυριακή..Σε αντίθεση με τις υπόλοιπες μέρες που είναι μεσα στη μαυρη νυχτα,την Κυριακή φευγει μεσημερι δλδ πρωί απο Λονδίνο, δλδ ανάποδα από ότι θα έπρεπε να είναι!! :rant: Τωρα θα ανταγωνίζεται την ΕΖΥ όλες τις μέρες

-η Ρωμη γινεται 6w και βραδινή!Στις 2030 κ 2115 την Παρασκευή!!Χαλια,χάνεις όλη τη μέρα..Ας το κάνανε εστω κατά 1730-1800..Και εκείνη την ώρα από το CIA δεν ξερω τι παίζει με τις συγκοινωνίες..

-Κρατάει το Weeze και χειμώνα καθε 1,4..
Βρυξέλλες και Μιλάνο όπως τα ξέραμε..η Παφος ακόμα δεν εχει ανέβει...Δεν γνωρίζουμε αν θα έχει και χειμώνα το SKG-CHQ,δεδομένου ότι η βαση στα Χανιά είναι εποχική.Βεβαια το δρομολόγιο πάει σχετικά καλά..Ισως εάν αποφάσιζε να το κρατήσει να το έκανε σε W-route? PFO-SKG-CHQ-SKG-PFO..λέμε τώρα..

Βλέπω και τη Βουδαπέστη εδώ, ... ξαναήρθε ... ;;;
 
Αυτή η τραμπάλα με τη Βουδαπέστη εχει καταντήσει κουραστική..Ακόμα δεν εχει ανέβει κάτι στη σελίδα της FR,ίσως αργότερα μιας και η Wizz με το τέλος της θερινής σεζόν τέλος Οκτώβρη σταματά :( Kρίμα γιατί μου άρεσαν τα λιλά Α320 της ειναι μια ευχάριστη αλλαγή να βλέπεις κι άλλες εταιρείες..
 
spotterakis":35cqy5v7 said:
...
Επίσης δεν εννόησα πως εννοεί την εγκάταστασή της σε Ιωάννινα,Καβάλα,Μυτιλήνη..Απλώς άνοιγμα γραμμών;μίνι εποχικές βάση Χανιά-στυλ;Και γιατι αφήνει απέξω απτο παιχνίδι το HER;Επειδή εκεί θα ανοίξει βάση η.. easyjet; :mrgreen: (ας δουν το χθεσινό λινκ στην easyjet-ελλάδα όσοι δεν το διάβασαν ακόμη..)
Ίσως εννοούν ότι θα διανυκτερεύει εκεί α/φος στα πρότυπα της Α3, πιό φτηνή στάθμευση.
Με το HER σαν να θυμάμαι ότι υπήρχε θέμα με τις εξασφαλίσεις του α/δ, ούτε 25λεπτα turnaround, ούτε συγκεκριμένες θέσεις στάθμευσης κοντά στον αερολιμένα, ούτε δυνατότητα μη χρήσης λεωφορείων και κάτι τέτοια. Βάλε ότι είναι και το εξοχικό του Βασιλάκη...
 
Mου κανε εντυπωση φιλος μου ταξιδεψε για Χανια απο Παφο με μικρα γραμματα στο εισιτηριο του και δεν του εκαναν προβλημα κανονικα δεν πρεπει να ειναι κεφαλαια?
 
Μου έχει τύχει κι εμένα να βγει το BP με μικρά γράμματα (ενώ ποτέ δεν το γράφω έτσι), αλλά δεν είχα πρόβλημα.
 
Κατι καλο για τη Θεσσαλονικη σε λιγες μερες. Δε μπορω να πω περισσοτερα :)
 
να μην χαλάσει η συμφωνία; :thx:
 
Ζυγαρια χειραποσκευων στο SKG...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top