Ryanair στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Εκανα check in στην ryanair ολοκληρωθηκε το check in αλλα διαπιστωσα οτι στα εισητηρια δεν αναγραφεται πουθενα το ονομα και το επιθετο του επιβατη. ετσι ειναι Η υπαρχει οντος μεγαλο προβλημα?
 
Και ποιος θα πετάξει ? Ο "άγνωστος Χ" ? Μήπως δεν είδες καλά. Είναι αδύνατο αν επιβιβαστεί κάποιος σε αεροπλάνο αν δεν υπάρχει ταυτοπροσωπία boarding pass (ΑΔΕΙΑ ΕΠΙΒΙΒΑΣΗΣ) με το όποιο ταξιδιωτικό έγγραφο φέρει ο υποψήφιος επιβάτης.

Αρα, αν το boarding pass είναι ...ανώνυμο, ποιον θ' αφήσουν να επιβιβαστεί ? Την EVANGELIA, τη μαμά της EVANGELIA, τον γείτονα της EVANGELIA ?

Για ξαναδες τα όλα από την αρχή. Κάτι δεν στέκει. Επίσης, πότε πετάτε ?
 
flying Doc said:
Και ποιος θα πετάξει ? Ο "άγνωστος Χ" ? Μήπως δεν είδες καλά. Είναι αδύνατο αν επιβιβαστεί κάποιος σε αεροπλάνο αν δεν υπάρχει ταυτοπροσωπία boarding pass (ΑΔΕΙΑ ΕΠΙΒΙΒΑΣΗΣ) με το όποιο ταξιδιωτικό έγγραφο φέρει ο υποψήφιος επιβάτης.

Αρα, αν το boarding pass είναι ...ανώνυμο, ποιον θ' αφήσουν να επιβιβαστεί ? Την EVANGELIA, τη μαμά της EVANGELIA, τον γείτονα της EVANGELIA ?

Για ξαναδες
τα όλα από την αρχή. Κάτι δεν στέκει. Επίσης, πότε πετάτε ?[/quote Πεταμε στης 3 /9/ απο θεσσαλονικη για χανια ,με επιστροφη τις 10/9 ειδα πολυ καλα ενω σε ολο το check in υπηρχαν το στοιχεια μας οταν πατησα για εκτυπωση με τα εβγαλε χωρις ονοματεπονυμο .κοντευω να τρελαθω δεν γνωριζω και αγγλικα ειμαι και απο ναουσα.σκεφτωμαι να κατεβω στο αεροδρομιο θεσσαλονικης λετε να μπορεσω να βγαλω μια ακρη χωρις να χρεωθω εχτρα?
 
Πριν κατέβεις Θεσσαλονίκη πάρε κάποιο ταξιδιωτικό που συνεργάζεται με την εταιρία μήπως και φιλοτιμηθούν.
 
nikosoik":2fazlvmd said:
Πριν κατέβεις Θεσσαλονίκη πάρε κάποιο ταξιδιωτικό που συνεργάζεται με την εταιρία μήπως και φιλοτιμηθούν.
πηρα σε ενα ταξιδιωτικο γραφειο αλλα μολις ακουσαν οιτ εχει γινει κρατησει απο εμενα και οχι απο αυτουσ ηταν αρνητικη να ακουσουν περετερω.κοντευω να τρελαθω
 
Evangelia,είναι αδύνατον να έχεις κλείσει εισιτήριο και να μην υπάρχει όνομα!!Αλλιώς δεν θα γινόταν η κράτηση και πληρωμή.Στο μέιλ που βάζεις για να σου έρθει η επιβεβαίωση σου έχουν τον κωδικό της κράτησης, π.χ. RTRLOO και από κάτω λεπτομέρειες πληρωμής,δρομολογίου,όνομα...κτλ.Οταν μπαίνεις με τον κωδικό να κάνεις τσεκ-ιν η καρτα επιβίβασης που εκτυπώνεται βγάζει τα στοιχεία του δρομολογίου και φυσικά όνομα..!Εάν έχεις μπερδευτεί επειδή είναι πρώτη φορά και δεν γνωρίζεις αγγλικά πες σε κάποιον φίλο σου,γνωστό σου να δει στα μέιλ σου(κάντου το προώθηση) τι σου έχει στείλει η Ryanair και να μπείτε να κάνετε τσεκ-ιν..Κάπου μπερδεύεσαι..
 
εχει ολοκληρωθει τι check in με ολα τα στοιχεια αλλα στην εκτυπωση τισς καρτας επιβιβασης δεν γραφει πουθενα ονοματεπονυμο .γυρισα στο αρχεικο σημειο του τσεκ ιν αλλα γραφει οτι τα στοιχεια ιδη εχουν δωθει.αυριο θα παρει μια φιλη μου τηλ.και θα σας πω νεα, ευχωμαι να μην αντιμετωπισω κανενα προβλημα και να μην χρεωθω εχτρα.καληνυχτα σε ολους , εγω φυσικα απο την στεναχωρια δεν βλεπω να κοιμαμε/
 
Ξαναεκτυπωσε το boarding pass αλλα απο αλλο εκτυπωτη. Μια φορα και στο δικο μου δεν εγραφε τιποτα και ηταν προβλημα του εκτυπωτη. Ξερω μπορει να ακουγεται ''κουφο'' αλλα εφοσον εισαι σιγουρη οτι εβαλες τα στοιχεια σου κανονικα δεν χανεις τιποτα να το ξαναεκτυπωσεις.
 
ή κατέβασέ το σε pdf και δες αν υπάρχουν τα στοιχεία στο pdf
αν ναι, τύπωσε το pdf

στο αρχικό email που πήρες όταν έκανες την κράτηση έγραφε ονοματεπώνυμο?
 
καταρχην σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας .εχω πολυ καλα νεα πηρα τηλεφωνο στην ryannair η υπαλληλος της ryannair πολυ εξυπηρετικη και διαρθωθηκε το λαθος το μονο που εχω να κανω εγω τωρα μετα απο καμια ωριτσα μολις με στειλουν το email να εκτυπωσω τα εισητηρια
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top