Ryanair στην Ελλάδα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μου έχουν πει ότι η προπληρωμένη της Πειραιώς μπορεί να χρησιμοποιηθεί χωρίς επιβάρυνση
 
Ναι, αλλά ουσιαστικά με τις προπληρωμένες κάρτες με τις οποίες είναι δωρεάν η κράτηση στη Ryanair, πληρώνεις αναγκαστικά το fee στην τράπεζα...
 
Φυσικά τα δυο fee δεν είναι ισα, κάθε άλλο, με τα 6€ για ενα εισιτήριο αγοράζεις και φορτίζεις μια prepaid στην Κύπρου ή ακόμα φτηνότερα στην Πειραιώς.
 
Προπληρωμένη έχει και η Αγροτική με κόστος επίσης 6 € για έκδοση και φόρτιση (αλλά είναι VISA).
 
Ας με διαφωτισει καποιος που εχει ταξιδεψει με την ραιαναιρ.Εχω κανει online check in και εκτυπωσα το boarding pass για την πτηση αναχωρησης αλλα οχι για την πτηση επιστροφης.Αραγε ποτε θα ειναι ετοιμο το boarding pass της επιστροφης για να το εκτυπωσω?
 
Αντιγράφω από το site της Ryanair:
Passengers can check-in online from 15 days up to 4 hours prior to your scheduled flight departure.

οπότε αν η πτήση της επιστροφής είναι 15+ μέρες πρέπει να περιμένεις.
 
Σ'ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.Οντως 2 μερες μετα μπορεσα κι εκτυπωσα και το boarding pass της επιστροφης.Δεδομενου οτι θα εχω μονο χειραποσκευη μαζι μου ποση ωρα πριν τη πτηση θα πρεπει να ειμαι στο αεροδρομιο? Θα πρεπει να παω κατευθειαν στο gate η οχι?Ευχαριστω προκαταβολικα.
 
Αφού δεν θα έχεις να παραδώσεις καμιά αποσκευή, και θα ταξιδέψεις μονάχα με χειραποσκευή που θα έχεις μαζί σου πάνω στο αεροσκάφος, μπορείς να κατευθυνθείς αμέσως στην έξοδο αναχώρησης.
 
Γεια σε όλους.΄Εχω κάνει κάποια κράτηση με την Ryanair από Βόλο προς Ρώμη.Θα ήθελα να σας ρωτήσω,επειδή η εν λόγω εταιρεία από την μύγα βγάζει ξίγκι και επειδή είναι η πρώτη φορά που θα πετάξω με αυτήν ,σε περίπτωση που τελικά αποφασίσω να μην το κάνω το ταξίδι(κι εφόσον έχω βγάλει το boarding pass από το σπίτι μου) υπάρχει περίπτωση να μουν χρεώσουν την κάρτα μου(κάτι σαν πρόστιμο ας πούμε)?Καταλαβαίνω ότι η ερώτησή μου είναι γελοία,αλλά αφού πρόκειται για εταιρεία μεγάλων εμπνεύσεων γιατί να το αποκλείσω? :?
 
πιστευω οτι απο τη στιγμη που θα βγαλεις την καρτα επιβιβασης ειναι σχεδον σαν να πεταξες δε δικαιουσε τιποτα
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top