SAS

  • Thread starter Anonymous
  • Ημερομηνία δημιουργίας
είδα τη διαφήμιση μόλις τώρα.. μιλάμε για υπέροχη δημιουργία. εμπνευσμένο μάρκετινγκ.
όπως πάντα, οι σκανδιναβοί είναι ένα βήμα πιο μπροστά.
και είναι οι ίδιοι που δέκα χρόνια τωρα δηλώνουν οτι τα κοινωνικά δίκτυα είναι "ζωντανά-νεκρά".
τους αγαπώ (σ' αυτά) :mrgreen:
 
Αν κάποιος έχει άποψη θα την εκτιμούσα ιδιαίτερα
Έχω 2 διαφορετικες κρατησεις,
Η μια SKG - ARN, από 23 Αυγουστου αναχώρηση 11:15, πηγε μια μέρα νωρίτερα 22 Αυγ αναχωρηση στις 22:05
Η δεύτερη ΑRN - AGP ήταν 24 Αυγούστου και η αναχώρηση από τις 06:00 πήγε την ίδια μέρα στις 15:50.
Θέλω να τις ακυρώσω και τις 2 πτήσεις.
Από ότι έχω καταλάβει δεν δικαιούμαι ολόκληρη επιστροφή του ποσου που έχω πληρωσει, σωστά;
 
Είναι πραγματικά αλλαγές ή ακυρώθηκε η πτήση σου και σε έβαλαν σε άλλη; Ιδιαίτερα όταν αλλάζει και η ημερωμηνία, μάλλον μιλάμε για ακύρωση.

Αλλά ακόμα εάν είναι αλλαγή της ώρας; Κατά τη γνώμη μου δικαιούσαι επιστροφή ολόκληρου του ποσού, και για τις 2 πτήσεις. Αλλαγές για τόσες πολλές ώρες ή / και ακόμα της ημερομηνίας σου δίνουν αυτό το δικαίωμα.
 
Σε συνέχεια του πιο πάνω μηνύματος, τις πτήσεις τις ακύρωσα εκείνες τις μέρες και σήμερα μου επέστρεψαν ολόκληρα τα ποσά που πλήρωσα για τα εισιτήρια.
 
Απ αλλού το περιμέναμε, από αλλού μας ήρθε.

Ο όμιλος AF-KL αγοράζει το 20% της SK. Bye bye Star Alliance, Goodmorning Skyteam!


"SAS has reached a major milestone in its ongoing chapter 11 process in the U.S. and has selected Castlelake, L.P., on behalf of certain funds or affiliates (“Castlelake”),
Air France-KLM S.A. (“Air France-KLM”) and Lind Invest ApS (“Lind Invest”), together with the Danish state (collectively, the “Investors”) as the winning bidder consortium in its exit financing solicitation process.

As part of the transaction, SAS is intended to eventually join the SkyTeam Alliance (“SkyTeam”), of which Air France-KLM is a founding member, and exit the Star Alliance, subject to any relevant approvals and emergence from the chapter 11 process."
 
Με δεδομένο ότι μία άλλη εναλλακτική ίσως να ήταν το να καταλήξουν σε καμιά LH, το ότι τους πήρε η AF/KL ίσως να μην είναι και τόσο «ξεπεσμός» όσο φαίνεται.
 
Ανυπομονώ για την ανακοίνωση συνεργασιών με τα μεγαθήρια της SkyTeam που βιώνουν κι αυτά την υπαρξιακή τους κρίση, όπως η OK, RO, AR, AZ και ΜΕ.
 
Κρίμα πάντως από ιδρυτικό μέλος να απομακρυνθεί τόσο. Ποιοι οι λόγοι γιατί δεν παρακολούθησα λεπτομερώς; Κυκλοφορούν και πολλές ράδιο αρβύλες, οπότε δεν ξέρεις τι να πιστέψεις. Aakunz, όταν αναφέρεσαι σε μεγαθήρια παραλείπεις AF, DL, KL. Τυχαίο;
 
Νομίζω οτι το σχολιο του @aakunz ήταν ειρωνικό γιαυτό άφησε απο έξω τα κανονικά μεγαθήρια.

Ο λογός αποχώρησης ειναι η εξαγορά τους απο το Air France - KLM Group.
 
Top