Thai στην Αθήνα

File Xristo, miv anhsuheis gia tin TG. H 8eseis Economy ( Y ) einai genika gemates alla F kai C genika den gemizoun. Yparhoun poli epivates me TG apo Australia, Japan, China k.l.p. gia A8ina.

Fusika yparhoun kai oi sex tourists apo tiv Ellada gia Thailand. :cool:

Einai pio pu8anotero oti h TG 8a auxisei to diadromo pros A8ina.
 
Thai Int'l

Apo Noemvrio, 2005, h Thai International ( TG ) 8a allaxei apo MD11 me 777-300 gia thn pthsh TG947 ATH-BKK-ATH gia to heimona.

Gia to kalokairi, den xeroume akoma !!



Gia to Augousto fetos, oi perisoteres pthseis 8a einai me 747-400.

4 / 6 / 8 / 11 / 13 / 15 / 22 AUG, 2005
 
Aυτό είναι σωστό. Οπότε να είμαστε stby και για το HS-TGJ (και όποιο άλλο βάψουν στο μεταξύ) με τα καινούρια χρώματα! ;)
(Το MD11 με τα καινούρια,πάντως,μας τίμησε κατι παραπάνω απο αρκετά με την παρουσία του.... προχτές ήταν η 6η φορά που εμφανίστηκε στην Αθήνα :) ).
 
Stis 11 kai 22 AUG oi ptiseis tis Thai tha sinexisoun meta tin Athina pros Izmir, Turkey TG946, epistrefontas piso stin Athina san TG947 gia epistrofi stin Bangkok!
 
Ξεθάβω αυτο το topic από το 2004 για να μην ανοίγω νέο μιας και η είδηση αφορά την Thai..

Thai Airways: Νέο αεροσκάφος για Αθήνα- Μπανγκόκ
H Thai Airways προκειμένου να ικανοποιήσει τις ανάγκες του σύγχρονου ταξιδιώτη, από 3 Νοεμβρίου 2007, θα εξυπηρετεί τη γραμμή Αθήνα –Μπανγκόκ –Αθήνα με το αεροσκάφος Boeing 777-200 Extended Range.

Μέχρι τώρα έστελνε 777-300 (τουλάχισοτν εγώ δεν έχω βγάλει 200/ER στον Βενιζέλο) αν δεν κάνω λάθος.
 
Μια φορά έστειλε περυσι προς τα τέλη Νοέμβρη το HS-TJT, από τότε δεν έχει εμφανιστεί 200ER Thai στο LGAV ;)
 
Επειδή ο σύγχρονος ταξιδιώτης καταλαβαίνει τη διαφορά ανάμεσα στο 777-200ER και στο 777-300 :shock:

Μάλλον απλά μειώνει τη χωρητικότητα λόγω χειμώνα
 
Καλημέρα,
Η Thai Airways από τον Απρίλιο βάζει και τέταρτη εβδομαδιαία πτήση κάθε Κυριακή.
Ετσι θα έχουμε (1--4-67) και σύμφωνα με το Amadeus θα το κρατήσει και τον επόμενο χειμώνα.
 
Εξηγείς (1--4-67) τι σημαίνει?
Υπάρχουν και άσχετοι εδώ μέσα με πρώτο εμένα!!
 
Top