Viking Hellas

Καλησπέρα! Αν και διαβάζω το forum καθημερινά, είμαι καινούριο μέλος και θα ήθελα να συμμεριστώ και εγώ την απόψη μου επί του θέματος.
Δεν έχω, παρά να συμφώνησω μαζί σου,ΧΧΧ. Δυστυχώς στην Ελλάδα οι νόμοι κάνουν εξαιρέσεις...
 
Γνωρίζει κανείς με τι αεροσκάφος θα γινόταν η πτίση? απο τι στιγμή που τα 320 είναι στο Καναδά και το MD Σουηδία/Ερμπιλ? η μήπως ηταν με αεροσκάφος άλλης εταιρίας?
 
Καλημέρα σε όλους! αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι το MD έχει πουληθεί και τα 2 από τα 3 airbus έχουν επιστραφεί εκεί όπου τα ενοικίαζαν. Επίσης έχω πληροφορηθεί ότι τα γραφεία της εταιρίας είναι κλειστά,δεν βρίσκεται κανείς εκεί κι ο ιδιοκτήτης λείπει λέει σε ταξίδι. Συνεχίζουν και χρωστάνε μισθούς πάνω από 2 μήνες στους υπαλλήλους και κάποιοι την επόμενη εβδομάδα ίσως κινηθούν νομικά. Δεν ξέρω πια τί ισχύει για τον στόλο της....
 
gonzo":28xa1e5z said:
Γνωρίζει κανείς με τι αεροσκάφος θα γινόταν η πτίση? απο τι στιγμή που τα 320 είναι στο Καναδά και το MD Σουηδία/Ερμπιλ? η μήπως ηταν με αεροσκάφος άλλης εταιρίας?
Θα γινοταν με αεροσκαφος αλλης εταιριας και τελικα πληρωσε τη νυφη αυτη και το πληρωμα που ταλαιπωρηθηκε και μεταχειριστηκε ασχημα απο τους εξαγριωμενους
επιβατες.
 
flybarbie":2h2vkyn5 said:
Καλημέρα σε όλους! αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι το MD έχει πουληθεί και τα 2 από τα 3 airbus έχουν επιστραφεί εκεί όπου τα ενοικίαζαν. Επίσης έχω πληροφορηθεί ότι τα γραφεία της εταιρίας είναι κλειστά,δεν βρίσκεται κανείς εκεί κι ο ιδιοκτήτης λείπει λέει σε ταξίδι. Συνεχίζουν και χρωστάνε μισθούς πάνω από 2 μήνες στους υπαλλήλους και κάποιοι την επόμενη εβδομάδα ίσως κινηθούν νομικά. Δεν ξέρω πια τί ισχύει για τον στόλο της....

Καλημερα. Οπως εχω αναφερει και σε παλιοτερη αναρτηση μου το MD της VKH εχει πουληθει στην Khors Airlines (του γνωστου μας Sergey...): http://www.airfleets.net/flottecie/Viking Hellas Airlines-history-md80.htm και τα 2 A320 εχουν γυρισει στον Καναδα:http://www.airfleets.net/flottecie/Viking Hellas Airlines-stored-a320.htm

Μονο ενα αεροσκαφος εχει μεινει και αυτο ειναι το SX-SMV και το οποιο βρισκεται στην ΑRN χωρις να υπαρχουν καποια σχεδια για αυτο...Βεβαια για να γινει αυτο πρεπει και καποιος να πατησει στα γραφεια της Εταιριας πραγμα δυσκολο απο οτι βλεπετε...
 
Η εταιρια πουλαει για αυριο εισιτηρια στην πτηση για Manchester ομως στο προγραμμα του ΑΙΑ πουθενα πτηση για Manchester :great: :great: :great: .Υποτιθεμενη ωρα αναχωρησης απο Αθηνα συμφωνα με τον ΑΙΑ VQ 702 09:00 και
συμφωνα με το αεροδρομιο του Manchester 10:00 Viking Hellas Airlines VQ702 και γ... την ενημερωση :thx:
 
Καλά μόνο το Μάντσεστερ σχολιάζετε;
Αυτό για Φραγκφούρτη και Ανόβερο κάθε Σάββατο, τι σας λέει;
VQ720 /24 > 11:00-13:10 VQ721/25> 14:50-18:35
Καλά ποιος θα τους εμπιστευθεί και θα τους δώσει τα λεφτά του; Για αφελείς ψάχνουν; Γιατί δεν παρεμβαίνει η ΥΠΑ; Τέτοια επιχειρηματικότητα θέλουμε στην χώρα μας; Σε λίγο οι Αυτοκράτορες θα είναι καλύτεροι από αυτούς.
 
Σημερα εγινε η κηδεια της Viking και την επομενη Παρασκευη 11 Νοέμβρη (κατα πως δειχνουν τα πραγματα) θα μπει και η ταφοπλακα στην εταιρια και στους μισθους μηνων των απληρωτων υπαλληλων τους!
Ο <<αξιοτιμος>> κ. Tadjeran σε σημερινη του ομιλια-ενημερωση των διοικητικων υπαλληλων (και μερικων πιλοτων/καμπινων ειναι η αληθεια) ανακοινωσε αυτο που γνωριζαν ολοι...Ο μονος σωτηρας αν του γυαλισει η Viking (και τα χρεη της) ερχεται απο το...Middle East!. Τωρα ποσο Μiddle και ποσο East ειναι θα απαντηθει την ερχομενη Παρασκευη...Αν δεν αγοραστει η Viking τοτε αναγκαστικα θα μπει σε καθεστως εκκαθαρισης και αντιο μισθοι για ολους!
 
Το έχει ξανακάνει αυτό η viking να κλείσει και να χρωστάει λεφτά.Υπάρχουν απλήρωτα πληρώματα απο την Κρήτη που αναγκάστηκαν να πάνε δικαστικά για τα λεφτά τους.Μιλάμε για 3 με 4 χρόνια πριν αυτή η ιστορία.
 
Top