www.airlinequality.com - τέτοια διαφορά?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
χεχε το αστείο είναι το εξής ...

Θέλω να πάω ένα σχετικά μακρινό ταξίδι τον Νοέμβριο (longhaul )

Οι εταιρίες που πετούν εκεί είναι (μεταξύ άλλων ) η Air France και η Iberia .....και οι 2 χρησιμοποιούν 747,και οι 2 δίνουν παραπλήσιες τιμές,με μόνη διαφορά ότι οι πτήσεις μέσω Γαλλίας διαρκούν λιγότερη ώρα..............πήγα λοιπόν στο εν λόγω site να διαβάσω reviews.............Αν κάτσω και πιστέψω όλες αυτές τις μπαρούφες με βλέπω να αρχίζω το κουπί,μπας και φτάσω εκεί με την ψαρόβαρκα του παππού μου........Αχχχχχχ
 
Ξεθάβω ένα παλιό τόπικ για το skytrax (http://www.airlinequality.com), που όσο περνάει ο καιρός δείχνει όλο και περισσότερο την έλλειψη αντικειμενικότητάς του...

Πριν λίγες μέρες στην ενότητα για την Aegean γράφτηκε μια μάλλον κακή κριτική (με ημ/νία 25/8/2007). Μιλούσε για καθυστερήσεις και μέτριο σέρβις σε πτήσεις εσωτερικού. Λίγες μέρες μετά, η δημοσίευση εξαφανίστηκε!

Όπως φαίνεται και στο screenshot: https://www.airliners.gr/community/album ... c_id=12508 , από τη μία γράφει ότι η τελευταία καταχώριση έχει ημ/νία 25/8, αλλά από την άλλη όταν κάνεις κλικ στα σχόλια για την Α3 η καταχώριση αυτή δε φαίνεται πουθενά! Δείχνει μόνο τις υπόλοιπες, που έχουν χαρακτηρισμούς του τύπου friendly, excellent, pleasant κλπ.

Αναρωτιέμαι... Πώς εξαφανίστηκε η κακή καταχώριση; :rolleyes:
 
@george

Μα είμαστε στον δρόμο για την κατάκτηση των Βαλκανίων... βεβαίως βεβαίως.. :twisted:
 
Θα αφορούσε μάλλον πτήση για Γερμανία ή Ιταλία (ή Κέρκυρα) και όλοι γνωρίζουμε ότι τέτοια πράγματα δε μας απασχολούν πλέον γιατί βρίσκονται ΕΚΤΟΣ του επικέντρου ενδιαφέροντος της εταιρίας και άρα είναι περιττά... γιατί όπως είπε και ο Κάπταιν, εμείς έχουμε πλέον άλλους στόχους, Βαλκανικούς (το βαλκανικού επιπέδου σέρβις καταδεικνύει και τον προσανατολισμό μας και αντικατοπτρίζει το σεβασμό προς τις παραδόσεις).

Κι εδώ είναι Βαλκάνια κύριοι, δεν είναι παίξε-γέλασε. Μόνο ησυχία μην το ακούσουν THY, Malev και Tarom που εποφθαλμιούν την αξιοζήλευτη ηγετική θέση μας.

Όλοι γνωρίζουμε ότι το airlinequality.com στερείται αντικειμενικότητας. Θυμηθείτε τι έλεγε για την εταιρία-υπόδειγμα Air Koryo και πώς τους ξεμπροστιάσαμε με αδιάσειστα επιχειρήματα που τους έστησαν με την πλάτη στον τοίχο.
 
George":1vs8ztvy said:
Ξεθάβω ένα παλιό τόπικ για το skytrax (http://www.airlinequality.com), που όσο περνάει ο καιρός δείχνει όλο και περισσότερο την έλλειψη αντικειμενικότητάς του...

Πριν λίγες μέρες στην ενότητα για την Aegean γράφτηκε μια μάλλον κακή κριτική (με ημ/νία 25/8/2007). Μιλούσε για καθυστερήσεις και μέτριο σέρβις σε πτήσεις εσωτερικού. Λίγες μέρες μετά, η δημοσίευση εξαφανίστηκε!

Όπως φαίνεται και στο screenshot: https://www.airliners.gr/community/album ... c_id=12508 , από τη μία γράφει ότι η τελευταία καταχώριση έχει ημ/νία 25/8, αλλά από την άλλη όταν κάνεις κλικ στα σχόλια για την Α3 η καταχώριση αυτή δε φαίνεται πουθενά! Δείχνει μόνο τις υπόλοιπες, που έχουν χαρακτηρισμούς του τύπου friendly, excellent, pleasant κλπ.

Αναρωτιέμαι... Πώς εξαφανίστηκε η κακή καταχώριση; :rolleyes:


κι εγω ειχα γραψει στο παρελθον μια καλη κριτικη (ΑΤΗ-JFK-ATH) με ΟΑ και δεν τη δημοσιευσαν καν!δηλαδη δεν τις δημοσιευουν ουτως η αλλως ολες...αλλα ειναι λογικο η πλειοψηφια των κριτικων να ειναι κακες γιατι το συνηθες ειναι να μπεις στη διαδικασια να peis δημοσιως μια κακια εμπειρια και οχι μια καλη...γι'αυτο και το συγκεκριμενο site δε μπορει να θεωρηθει "αντικειμενικο"...(για χαρη ομως μιας στοιχειωδους υπαρξης ισορροπιας, θεωρουσα σιγουρο οτι θα δημοσιευαν την κριτικη μου...το γιατι δεν το εκαναν ακομα να το καταλαβω...)

kai αυτο που λες σχετικα me την aegean μου κανει μεγαλη εντυπωση...τι να πει κανεις...ισως τα ευκολως εννοουμενα να πρεπει να τα παραλειψουμε... :cool:
 
Και το skytrax συνεχίζει την αντικειμενικότητά του... Η κακή κριτική που γράφτηκε για την Aegean δεν ξαναεμφανίστηκε ποτέ, ενώ προστέθηκε άλλη μία διθυραμβική κριτική με τα καλύτερα λόγια, που καταλήγει "Overall, the best airline in Greece to fly with, which beats Olympic hands down":
http://www.airlinequality.com/Forum/aegean.htm

Αυτή η κριτική εμφανίστηκε, η πρόσφατη κακή κριτική χάθηκε για πάντα...
 
Μάλλον δεν πρόκειται για την ίδια κριτική. Ο George εκτός των άλλων, μιλούσε για μία δημοσίευση με καθυστερήσεις σε πτήσεις εσωτερικού. Ούτε νομίζω ότι ο κύριος Müller είναι και τόσο αυστηρός.
 
Την κριτική του εν λόγω κυρίου την διάβασα ώς το ... «LCA-ATH-LCA in 737-200». Μετά έκανα κλικ στο x πάνω δεξιά :wall:
 
ertyanna":sqcrjuke said:
Κι ομως η κακη κριτικη του Kurt Müller που ταχα μου το κακο σαιτ εξαφανισε για να μην θιξει την Aegean ειναι εκει στην 6η θεση απο την αρχη,
Μάλλον δε με κατάλαβες. Η κακή κριτική που ανέφερα ήταν αυτή που είχε ημ/νία 25/8 (gallery/image_page.php?id=12508). Και ήταν όντως ΚΑΚΗ κριτική, που δεν εμφανίστηκε ποτέ ξανά... Δεν εννοούσα αυτή του Müller. Κρίμα που δεν την είχα κρατήσει σε screenshot, αλλά πού να φανταστώ ότι θα εξαφανιζόταν. Anyway...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top