Aegean Cabin Crew

Το θέμα είναι οτι αν για VVIP τους κάνουν άνω των 35 (και μόνο) αλλά και σε αμερικάνικες Legacy τότε γιατί στην Aegean και την κάθε ελληνική εταιρία κόβεσαι αν είσαι πάνω από 30? Δηλαδή η United και η τάδει VVIP Executive μπορεί και έχει μια 40αρα και ίσως και την επιζητεί και εσύ για να πας Αθήνα-Ρόδο θές κοπελίτσες ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ?
 
Η απάντηση μπορεί να είναι απλή. Για να έχει σίγουρα εμπειρία σε VIP πτήσεις ή πολύχρονη εμπειρία σε αεροπορική εταιρία. Το ίδιο κάνει και η GainJet. Μη συγκρίνουμε VIP εταιρίες με schedule επιβατικές. Δεν μπορεί να πάει η οποιαδήποτε 20άρα αεροσυνοδός χωρίς πολυετή εμπειρία να εξυπηρετήσει τέτοιους πελάτες.
Πίσω στο θέμα μας όμως γιατί ξεφύγαμε χωρίς λόγο
 
Γεια Σας! Πέρασα επιτυχώς τη συνέντευξη της Aegean για αεροσυνοδός και ξεκινάω εκπαίδευση! Μπορεί κάποιος να μου πει τι ακριβώς θα κάνουμε όπως μαθήματα κλπ Ευχαριστώ πολύ :D
 
Καλησπέρα!

Ξεκινάω κι εγώ εκπαίδευση κι έχω πολλές απορίες.
Συνεπως, όποια πληροφορία είναι καλοδεχούμενη :D

Καλή αρχή σε όσες/ους ξεκινάμε και καλή επιτυχία σε οσες/όσους προσπαθούν!
 
Ναι. Μηπως σου ηρθε καποιο mail με πληροφορίες για την εκπαίδευση;
Αν μάθω κατι σχετικό μέχρι τότε θα σε ενημερώσω!
 
Lila Pause & RoseGoldWings καλημέρα!
Μπορώ να σας ρωτήσω πότε περίπου στείλατε το βιογραφικό σας και μετά από πόσο χρονικό διάστημα κληθήκατε να πάτε για συνέντευξη;
 
Χαίρεται!

Δυστυχώς δε μπορώ να ανακαλεσω το χρόνο κατά τον οποίο έκανα αίτηση καθώς έχω κάνει αρκετες προσπαθειες ανά διαστηματα αλλά πρώτη φορά κλήθηκα σε συνέντευξη.
Συνεπως, είναι δύσκολο να προσδιορίσω και το διάστημα μετά από το οποιο με κάλεσαν.
Κατανόησα όμως πόσο σημαντικό είναι να μην απογοητευεται κάποιος αλλά να προσπαθεί ξανά και ξανα αν το επιθυμεί πολύ.
 
κοριτσια, σε ποια πολη μενετε?
 
azafatas":cu3r7ie2 said:
Lila Pause & RoseGoldWings καλημέρα!
Μπορώ να σας ρωτήσω πότε περίπου στείλατε το βιογραφικό σας και μετά από πόσο χρονικό διάστημα κληθήκατε να πάτε για συνέντευξη;
Αρχες Μαρτη το εστειλα νομιζω και περασα απο συνεντευξη τελη Μαρτη
 
Top