Εθνική Ελλάδος! γειά σου...

Ποιά είναι η αγαπημένη σας εθνική ομάδα?

  • Εθνική Basket

    Votes: 0 0,0%
  • Εθνική Ποδοσφαίρου

    Votes: 0 0,0%
  • Άλλη

    Votes: 0 0,0%
  • Και οι 2, και γενικότερα όλες

    Votes: 1 100,0%
  • Δε ξέρω δε απαντώ...

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
TOGA":k8uu1kvq said:
Ευτυχώς που υπάρχει κι εκείνο το παιδί ο Κουφός (που εγώ προβλέπω ότι θα παίζει στην Εθνική Αντρών σε 1-2 χρόνια το πολύ), και θα δει ο τυφλός - ή μάλλον...ο κουφός! - το φως του :D

Να συνεχίσω παραθέτοντας (τμήμα από) ένα ενδιαφέρον άρθρο του supersport.gr

http://www.supersport.gr/default.asp?aid=%20132501

Όσοι γνωρίζουν πράγματα και καταστάσεις θεωρούν ήδη τον Λάζαρο Παπαδόπουλο ξένο σώμα για την Εθνική [...] Ο Ιάκωβος Τσακαλίδης έχει επιστρέψει στο ελληνικό πρωτάθλημα με την φανέλα του Ολυμπιακού [...] ο Κώστας Κουφός... είναι ήδη στα πλάνα του Παναγιώτη Γιαννάκη, την ίδια στιγμή που δεν αποκλείεται μέχρι το επόμενο καλοκαίρι να είναι απολύτως καλά και σε νορμάλ κιλά ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης.

Με λίγα λόγια ψηλοί να αντικαταστήσουν τον Λάζαρο υπάρχουν και όχι μόνο υπάρχουν αλλά τη δεδομένη στιγμή είναι και κλάσεις καλύτεροι από εκείνον. Τα νούμερά του, το πόσο βοήθησε την ομάδα και εν τέλει η συμπεριφορά του, αποδεικνύουν του λόγου το αληθές.

Άρχισε η... ιερά εξέταση :D
 
Θα μπορούσε κάποιος να μας θυμίσει τι έγινε χτες βράδυ στο Αλί Σαμί Γεν;

:laola: :laola:


Βάι βάι βάι κύριε Τερίμ, αρκετά μας κουράσατε με τις ιδιοτροπίες σας, başa gelen çekilir... όπως λένε και στη χώρα σας..., :twisted:

Πάντως, το πιο ωραίο το είχε γράψει ένας αναγνώστης στην ιστοσελίδα της Hürriyet, χθες το πρωί, με αφορμή το στρατιωτικό χαιρετισμό των παικτών στον προηγούμενο αγώνα με τη Μολδαβία:

Αφήστε τους στρατιωτικούς χαιρετισμούς και παίξτε μπάλα. Αυτό το παιχνίδι δεν είναι στρατιωτική επιχείρηση και εσείς θέλετε να το κάνετε να μοιάζει με πόλεμο. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να κερδίσετε την Ελλάδα, ας μην παίξει κανένας πάνω απ' τα πτώματα των στρατιωτών μας για το πριμ...
 
aakunz":2n7g990a said:
Θα μπορούσε κάποιος να μας θυμίσει τι έγινε χτες βράδυ στο Αλί Σαμί Γεν;

Απλά πράγματα. Η μία ομάδα έπαιξε επιθετικό, έξυπνο ποδόσφαιρο, χωρίς άγχος, ενώ η άλλη έπαιξε...όπως είχαμε παίξει εμείς στο 1-4. Κάνοντάς ένα απλό ποδοσφαιρικό παιχνίδι να είναι εθνικό ζήτημα.
 
αυτο που με κανει και αναρωτιεμαι ειναι γιατι οι κυριοι της ΕΠΟ δεν ασφαλιζουν σωστα το site με αποτελεσμα να το χακευουνκαθε φορα που παιζουμε με την Τουρκια. εχει καταντησει αηδια πια! παντως αυτοι που μπλεκουν ποδοσφαιρο και 1453 πρεπει να ειναι ιδιαιτερα δυστυχισμενοι ανθρωποι, με IQ υπο του μηδενος. μιλαω και για τους δικους μας (ειδικα καποιες αθλητικες εφημεριδες, δημοσιογραφους, Ψωμιαδη κτλ) αλλα και για τους Τουρκους μαγγες του διαδικτυου που μπλεκουν τον Κεμαλ με τον Εμρε και οι οποιοι εχτες το βραδυ πραγματικα πρεπει να πονεσαν περισσοτερο μιας και αυτο που τους μπηκε δεν ηταν η μπαλα αλλα η βαρια..του τσολια!
 
bari":2g6vhglk said:
áõôï ðïõ ìå êáíåé êáé áíáñùôéåìáé åéíáé ãéáôé ïé êõñéïé ôçò ÅÐÏ äåí áóöáëéæïõí óùóôá ôï site ìå áðïôåëåóìá íá ôï ÷áêåõïõíêáèå öïñá ðïõ ðáéæïõìå ìå ôçí Ôïõñêéá.

÷áêÜñù / ÷áêÜñïõí äåí åßíáé ôï ñÞìá? k ü÷é ÷áêåýïõí :D :p :rolleyes: (ðëáêá êáíù åôóé ;) )

åãþ ôï åõ÷áñéóôÞèçêá üìùò, åß÷á êÜôé ôïýñêïõò óõìöïéôçôÝò åäþ ðïõ êÜèå öïñá ðïõ ìéëÜãáìå ãéá ôï euro k ãåíéêÜ ãéá ôï ðïäüóöáéñï ëÝãáíå üôé åßìáóôå áðëþò êùëüöáñäïé k üôé ôï ðïäüóöáéñï ðïõ ðáßæïõìå åßíáé ãéá ôá ìðÜæá åîïý k ôï 1-4 óôçí åëëÜäá.Ô¿ÑÁ íá äïýìå ôé èá
 
Χθες το βραδυ εβλεπα το παιγνιδι και ειχα και το σκανερ στις γνωστες αεροπορικες συχνοτητες της περιοχης μου.

Για να μην εκθεσω κανενα ανθρωπο, δεν θα αναφερθω σε λεπτομερειες.

Δευτερολεπτα μετα το γκολ της εθνικης, ακουστηκε στην airband (συχνοτητα προσεγγισης)

"κερδιζουμε 1-0" . Πιστευω πως εκτιμηθηκε απο τους ελληνες ιπταμενους στην περιοχη την στιγμη εκεινη.

Προσωπικα η στιγμη εκεινη του γκολ και το γεγονος αυτο μου αφησαν μια πολυ γλυκια ανατριχιλα....
 
bari":51c2hpr7 said:
...πρεπει να ειναι ιδιαιτερα δυστυχισμενοι ανθρωποι, με IQ υπο του μηδενος. μιλαω και για τους δικους μας

Επέτρεψέ μου να σχολιάσω με τα λόγια του Στέλιου Μαρκάκη
http://markakis.yooblog.gr/

...φοβούμαι ότι στην Ελλάδα, σήμερα, 25.000 άνθρωποι που θα πάνε όχι στο Μέγαρο, αλλά στο γήπεδο και, όλοι μαζί, θα χειροκροτήσουν στο τέλος του ματς μια καλύτερη από εμάς Τουρκία, ΔΕΝ υπάρχουν.
Και είναι κατάντημά μας, αυτό –και το παραθέτω ως τροφή για σκέψη για όλους, όχι μόνο για τους τηλε-έμπορους του «Ελληνισμού», που παριστάνουν τους ανήξερους για το τι αμόρφωτος και απαίδευτος λαός γενικώς ...έχουμε, κατά βάθος, γίνει...
 
Η Ελλαδάρα μας στο γκρούπ των ισχυρών! Θα τρελλαθούμε τελείως μου φαίνεται! Πώς τα βλέπετε τα προγνωστικά για το Euro 2008? :D
Τί να πώ, αυτή η ομάδα μας έχει κάνει να είμαστε τελείως παρανοϊκοί!!!
Πάντως εγώ είμαι σίγουρος για μια πολύ καλή πορεία και ποίος ξέρει!
Η ομάδα είναι σίγουρα πολύ καλύτερη από αυτή του 2004... ;)
 
Καλύτερη δεν ξέρω αν είναι, αλλά τουλάχιστον φαίνεται πιο δυνατή επιθετικά (οπότε, μάλλον, καλύτερη είναι φαντάζομαι) :cool:

Λείπει βέβαια ο παράγοντας αιφνιδιασμός - μας "ξέρουν" τώρα - αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα μειονέκτημα. Ίσα-ίσα, μπορεί να θεωρηθεί και πλεονέκτημα. Όπως και να το κάνουμε, τρέμουν λίγο τα πόδια σου αν παίζεις με την πρωταθλήτρια του 2004 και ταυτόχρονα την ομάδα με τους περισσότερους βαθμούς στην προκριματική φάση :D
 
Top