Εθνική Ελλάδος! γειά σου...

Ποιά είναι η αγαπημένη σας εθνική ομάδα?

  • Εθνική Basket

    Votes: 0 0,0%
  • Εθνική Ποδοσφαίρου

    Votes: 0 0,0%
  • Άλλη

    Votes: 0 0,0%
  • Και οι 2, και γενικότερα όλες

    Votes: 1 100,0%
  • Δε ξέρω δε απαντώ...

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
flightnumber":1df45d02 said:
Η Ελλαδάρα μας στο γκρούπ των ισχυρών! Θα τρελλαθούμε τελείως μου φαίνεται! Πώς τα βλέπετε τα προγνωστικά για το Euro 2008? :D

Όντως είμαστε στο γκρουπ των ισχυρών για το Euro2008, αλλά μήπως έχετε δει ποιοί είναι οι αδύνατοι? :shock:

Οι μοναδικές ομάδες που γλιτώνουμε είναι η Ολλανδία, Η Αυστρία και η Ελβετία.

Θα κληρωθούμε με μία ομάδα από τις:
Κροατία, Ιταλία, Τσεχία και Σουηδία,

μία από:
Ρουμανία, Γερμανία, Πορτογαλία και Ισπανία

και τέλος με μία από:
Πολωνία, Γαλλία, Τουρκία και Ρωσία.

Δε θέλω να φανώ απαισιόδοξος, αλλά
μάλλον τα βλέπω χλωμά τα πράγματα στο Euro 2008

(Θετικότατο βέβαια το γεγονός ότι είμαστε και στους ισχυρούς των ομίλων των προκριματικών του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος. Εκεί παίζει σπουδαίο ρόλο στην υπόθεση πρόκριση το να είσαι στους ισχυρούς και εμείς είμαστε 11η ομάδα στον κόσμο και 9η στην Ευρώπη)
 
Τα συγχαρίκια (όπως έλεγε η αύμνηστη προεδράρα της ΑΕΚ, ο BIG MAC!) στην εθνική μας ομάδα, αλλά θα συμφωνήσω με τον Φώτη πως στην κλήρωση του EURO δεν γλιτώνουμε τίποτα!
Αλλά πιστεύω πως θα πάμε πολύ καλά μιας και η ομάδα είναι πολύ ανώτερη εκείνης του 2004 και αντιθέτως αρκετές ευρωπαϊκές αποδυναμωμένες (φοβάμαι πολύ Γερμανία και Ιταλία)

Καλή τύχη στην κλήρωση σε πρώτη φάση και μετά βλέπουμε!
 
Έλα ρε παιδιά! Τι απαισιοδοξία είναι αυτή? Και το 2004 μη ξεχνάτε είχαμε πορτογαλλία, ισπανία στο ίδιο γκρούπ και κινδυνεύσαμε να μείνουμε έξω από τη θεωρητικά εύκολη ομάδα της Ρωσίας!!!
Είμαστε για τα δύσκολα! Στα εύκολα παιχνίδια υποτιμούμε τον αντίπαλο και κινδυνεύουμε! Πρέπει να παίζουμε πάντα σαν αουτσάιντερ...
Τέλος ειδικά για τους Ιταλούς μη φοβάσαι καθόλου είναι κάτι κ :5:λοι τρομεροί. Ας ελπίσουμε ότι πάλι θα ασχολούνται με τις κομμώσεις τους :D , άσε που πιστεύω ότι τους έχουμε άνετα, γιατί και μείς εν-τέλη ένα είδος κατενάτσιο παίζουμε...
Ναι επιτέλους φαίνεται πάμε και μουντιάλ! Αλλά προηγείται η "κοντινή" Αυστρία-Ελβετία που σίγουρα θα δώσουμε(φίλαθλοι) το βροντερό παρόν μας!!!
;)
 
ΟΜΙΛΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΙΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΛΛΑΔΑ
Ισραήλ
Ελβετία
Λετονία
Λουξεμβούργο
Μολδαβία

Αν όλα πάνε καλά (κατά πως φαίνεται) το καλοκαίρι του 2010 με βλέπω επιβάτη της SAA.
 
Γιατρέ μου,
πριν το 2010 έχουμε το 2008!!!

Ετοίμασε βαλίτσες για Σάλτσμπουργκ ;)
(Λιγότερο από 2 ώρες με το αργό τραίνο από το Μόναχο!!!)
(Διαθέσιμες εταιρείες: Olympic Airlines,Lufthansa, Aegean ,Air Berlin κλπ)
Ελλάδα
Ρωσία
Ισπανία
Σουηδία

10 Ιουνίου με Σουηδία
14 Ιουνίου με Ρωσία
18 Ιουνίου με Ισπανία
:laola:
 
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ:
Αυστρία
Κροατία
Γερμανία
Πολωνία


δυσκολος ομιλος γμτ, αλλα θα προσπαθησω να παω σε καποιον αγωνα. ευτηχως στην Βιεννη παει Sky europe αλλα το Κλάγκενφουρτ ειναι κονατ στην Ιταλια στο Udine. Μακαρι να βρουμε εισητηρια και λεφτααααα
Α το Σάλτσμπουργκ ειναι υπεροχο ειδικα το μουσειο με τα τρενακια της Rocco)
 
Top