Η πώληση των ΟΑ και η Pantheon

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Re: Pantheon Airways

sxoaa":s2gz9l3y said:
Οι ΟΑ έχουν παράδοση με περίεργες ονομασίες όπως η Πάνθεον.

Δεν είναι εταιρεία που έφτιαξαν οι Ο.Α.Απ' ότι ξέρω είναι εταιρεία του ΥΠ.ΟΙΚ...
 
Re: Pantheon Airways

Από το λινκ που παρέθεσε ο Μάνος διαβάζουμε μεταξύ άλλων:
μετά την πρόσφατη μετακίνηση του Γιάννου Μπενόπουλου από την κορυφή των Ολυμπιακών Αερογραμμών στη διοίκηση της Pantheon Airways

Δηλαδή η θητεία στη διοίκηση της Ο.Α του κ.Μπενόπουλου κρίνεται επιτυχής και παίρνει μεταγραφή;Αυτός δεν ήταν που έπρεπε να φέρει εγκαίρως τα α/φη για το θερινό πρόγραμμα;Εξαιτίας της μη έγκαιρης άφιξης τους δε ζημιώθηκε η εταιρεία με πολλά εκατομμύρια ευρώ σε αποζημιώσεις των επιβατών; :wall:
 
Re: Pantheon Airways

Ωστόσο στη συνέντευξη του στον Σκάι ο υπουργός μεταφορών δήλωσε ρητά πως το σήμα & το όνομα δεν θα χαθούν! Οπότε δεν ξέρω τι ακριβώς μπορεί να συμβαίνει με την Pantheon αυτή τη στιγμή.
 
Re: Pantheon Airways

Καλημέρα,
ξέρετε που μπορώ να βρω το σχέδιο εξυγίανσης της εταιρείας μέσω του σχήματος της Pantheon, αρχικά.
Με ενδιαφέρει η πρόταση στο σύνολο και όχι μόνο οι πτυχές που παρουσιάζουν τα ΜΜΕ.Επίσης έχουν δημοσιευθεί οι επιστολές του υπουργού στις τρεις κύριες κατηγορίες υπαλλήλων?
Ευχαριστώ
 
Re: Pantheon Airways

Kwstas":39qzsjjh said:
Καλημέρα,
ξέρετε που μπορώ να βρω το σχέδιο εξυγίανσης της εταιρείας μέσω του σχήματος της Pantheon, αρχικά.
Με ενδιαφέρει η πρόταση στο σύνολο και όχι μόνο οι πτυχές που παρουσιάζουν τα ΜΜΕ.Επίσης έχουν δημοσιευθεί οι επιστολές του υπουργού στις τρεις κύριες κατηγορίες υπαλλήλων?
Ευχαριστώ
Εδώ υπάρχουν όλα όσα έχουν ανακοινωθεί από το υπουργείο. Εγώ δεν ξέρω εάν έχουν δημοσιευθεί οι επιστολές.
 
Re: Pantheon Airways

Από τη σελίδα που δίνει ο jkar είδα το αρχείο powerpoint.Εκτός από το συμπέρασμα ότι αυτός που το δημιούργησε δεν ξέρει να το χειρίζεται,ούτε το ECDL θα έχει,διαπίστωσα ότι πρόκειται για ένα καθαρά κομματικής προπαγάνδας δημιούργημα.Ουσία ενημέρωσης,καμία...
 
Re: Pantheon Airways

Kwstas":3dzrdbuz said:
Καλημέρα,
ξέρετε που μπορώ να βρω το σχέδιο εξυγίανσης της εταιρείας μέσω του σχήματος της Pantheon, αρχικά.
Με ενδιαφέρει η πρόταση στο σύνολο και όχι μόνο οι πτυχές που παρουσιάζουν τα ΜΜΕ.Επίσης έχουν δημοσιευθεί οι επιστολές του υπουργού στις τρεις κύριες κατηγορίες υπαλλήλων?
Ευχαριστώ

Οι επιστολές δε λένε τίποτα καινούργιο. Απλά επαναλαμβάνουν ότι είπε ο υπουργός μεταφορών στη συνέντευξη μόνο που περιορίζονται στα μέτρα που αφορούν τον εκάστοτε υπάλληλο. Αν είναι δηλαδή μόνιμος και έχει συμπληρώσει τα ένσημα του, αναφέρει για την εθελούσια, εναλλακτικά για την πιθανή μετακίνηση σε άλλη θέση και ποιες θέσεις υπάρχουν, στους εποχικούς αναφέρει ότι θα μετρήσει η προϋπηρεσία τους για πιθανή πρόσληψη στη νέα εταιρία ή αν δεν γίνει αυτό πως θα επιδοτούνται οι επιχειρήσεις που θα τους προσλάβουν με 25 ευρώ για τρία χρόνια κλπ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top