Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
1) Απίθανο, έως πολύ δύσκολο.

Στο παρελθόν , οι εταιρείες με διαθεσιμότητα business ήταν οι LH ,ΤΚ , LX, κυρίως η ΤΚ.

Φέτος , όταν η διαθεσιμότητα της ΤΚ ήταν ορατή από το σάιτ της ΑΕGEAN, για κρατήσεις 11 μήνες πριν την αναχώρηση, ήταν ανύπαρκτα τα εισιτήρια για JFK. Υπήρχαν όμως σε λίγες ημερομηνίες για JAD, BOS, SFO.

2) Όχι.

Θα πρέπει να κάνεις 2 κρατήσεις, με ότι αυτό συνεπάγεται.

3) Νομίζω ότι υπάρχουν σάιτ, όπου με συνδρομή σε ειδοποιούν για τη διαθεσιμότητα.

H LH ελευθερώνει εισιτήρια λίγες ημέρες πριν την αναχώρηση, αλλά συνήθως υπάρχει πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα ATH/SKG-MUC/FRA.
 

Attachments

  • MUC-LAX.jpg
    MUC-LAX.jpg
    15,5 KB · Προβολές: 13
Για το 3) το site ειναι το expertflyer

Αν βρεις το Europe->USA σε award business (ενώ δεν βρίσκεις το ΑΤΗ->USA), το ATH/SKG->Europe το κλείνεις και σε ξεχωριστό εισιτήριο economy, με άνεση χρόνου ή και με διανυκτέρευση το προηγούμενο βράδυ στην Ευρώπη και κάνεις τη δουλειά σου.
 
....και τελικά σου έρχεται μια η άλλη με το ξενοδοχείο.....
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Σε μια αναζήτηση σε γνωστό μεγάλο forum εξωτερικού, οι κύριοι εκεί λένε ότι η Aegean έχει θέμα με την ΤΚ, και πως στο τηλέφωνο βρίσκουν awards. Θα το δοκιμάσω κι εγώ.
 
Πάντως επειδή έχεις μαζέψει τα μίλια σου με κόπο και βάσανα και θες να ευχαριστήσεις και το κορίτσι, κρίμα να πετάξεις οποιαδήποτε εταιρεία και να κάψεις τα μίλια πχ με United. Απλά αφήνω εδώ ότι η Singapore έχει βγάλει μετά τις εορτές εισιτήρια FRA-NYC με 1700Ε business και Α380. Αυτό είναι εμπειρία. Δεν ξέρω αν δίνει με μίλια, τσέκαρε το όμως γιατί είναι μέρα με νύχτα.
 
Σιγουρα δινει διοτι εκανα το CPH-FCO business κ τα περασα στην miles&bonus
 
Εννοώ award ticket για business. Μίλια δίνει σίγουρα αν το πληρώσεις.
 
Καλησπέρα! Μια ευχάριστη έκπληξη σήμερα! Η M+B στο Google Wallet! Μένει να δούμε να θα περνούν και τα boarding pass
Screenshot_20221117_120245_Google Play services.jpgScreenshot_20221117_115918_Aegean Airlines.jpg
 
Είναι σχεδόν αυτόματο
 
Τόσον καιρό δεν ήταν; Στο apple wallet λειτουργεί μια χαρά
 
Top