Vueling στην Αθήνα

  • Thread starter saf79
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Aναστολη ολων των πτήσεων από Μαδρίτη

Ρε παιδια, τα'χει παίξει τελείως η Vueling? Πρώτα βγάζει δρομολόγια και τιμές έτοιμα για κρατηση μέχρι τον Οκτώβριο του 2008 (για Μαδρίτη) και ξαφνικα μέσα σε μια νύχτα τα εξαφανίζει χωρίς ούτε μια ειδοποίηση. Εντάξει, ότι δεν τραβάει το δρομολόγιο το ξέρουμε, αφου αναγκάστηκε να αναστείλει και τα δρομολόγια από τα μέσα Γενάρη μέχρι το τέλος της χειμερινής σεζόν. Αλλά αφού έβγαλε τα καλοκαιρινά προς πώληση έπρεπε να είναι λίγο πιο προσεκτική. Εδω και 2 μέρες δείχνει μέσα απο το site της ότι δεν υπάρχει κανένα δρομολόγιο για Μαδρίτη από Αθηνα γενικώς. Κριμα, για αλλη μια φορά, γιατι η Iberia kai η ΟΑ τσούζουν λίγο και η Μαδρίτη είναι όμορφη....

ΥΓ: Υποψιάζομαι ότι προτίμησε να απασχολήσει τα αεροπλάνα της στην Τενερίφη μιας και συνέπεσε χρονικά η αναστολή των πτήσεων προς Αθηνα με την αναγγελία πτήσεων για Τενερίφη.
 
Μήπως έχει να κάνει με την προτεινόμενη συγχώνευση με την Clickair και την πιθανή συνολική αναδιάρθρωση των δρομολογίων;
 
mrk":1jcfxh6c said:
Μήπως έχει να κάνει με την προτεινόμενη συγχώνευση με την Clickair και την πιθανή συνολική αναδιάρθρωση των δρομολογίων;

Μπα, δεν νομιζω, δεδομενου οτι η Clickair πεταει μονο Βαρκελώνη, στη Μαδριτη δεν εχει ουτε μια πτηση, και η Vueling συνεχιζει κανονικά τις πτησεις για Βαρκελωνη. Eχει τεθεί θέμα συγχώνευσης? δε το ξερα...
 
ηταν μια προταση που ακούστηκε αλλα τίποτα το οριστικό ακόμα..αν και δεν φαινεται απιθανο με τοσες συγχωνευσεις και τόσο ανταγωνισμό..το κουφο ειναι ότι ακουστηκε να συγχωνευθουν οι 2 παραπανω λόκο με την..Air Nostrum..!! :shock:
 
Παιδες καλησπερα, και καλως σας βρηκα.

Ειμαι νεος στο φορουμ και εχω ταξιδεψει ελαχιστες φορες με αεροπλανο.

Εχω κανει κρατηση με την Vueling 2-6 Μαιου για Μαδριτη.

Θα πραγματοποιηθουν αυτες οι πτησεις?? Εχω χασει τα λεφτα μου?? Σε ποιον μπορω να απευθυνθω??

Ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιον βοηθησει.
 
sherman":3q1nctcm said:
Εχω κανει κρατηση με την Vueling 2-6 Μαιου για Μαδριτη.

Θα πραγματοποιηθουν αυτες οι πτησεις?? Εχω χασει τα λεφτα μου?? Σε ποιον μπορω να απευθυνθω??

Θα απευθυνθείς εκεί που πρέπει ...............

http://www.vueling.com/form_contacto/n.php?mode=&sid=&language=EN

Επιλέγοντας το link information.

Καλώς μας ήρθες.
 
sherman":2y2zwj7t said:
Παιδες καλησπερα, και καλως σας βρηκα.

Ειμαι νεος στο φορουμ και εχω ταξιδεψει ελαχιστες φορες με αεροπλανο.

Εχω κανει κρατηση με την Vueling 2-6 Μαιου για Μαδριτη.

Θα πραγματοποιηθουν αυτες οι πτησεις?? Εχω χασει τα λεφτα μου?? Σε ποιον μπορω να απευθυνθω??

Ευχαριστω προκαταβολικα σε οποιον βοηθησει.

Φανταζομαι ότι επειδή για τον αγώνα θα ναι πίτα το αεροπλάνο θα εκτελέσει την πτήση νοικιάζοντας κάποιο αεροσκάφος και εκτελώντας τα δρομολόγια. Τα λεφτά σου αποκλείεται να τα χάσεις, η εταιρία είναι παρα πολυ αξιοπιστη και φαντάσου οτι σε αφήνει να επιβιβαστείς δωρεάν σε επομενη πτήση αν χάσεις τη δική σου (κάτι που κάνουν ελαχιστες αεροπορικές). Το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί είναι να σου επιστρέψει τα λεφτά σου πίσω και να μην πάς στον αγώνα λόγω του ό,τι οι τιμές είναι πια απλησίαστες. Γεια χαρα.
 
Εντάξει, ότι δεν τραβάει το δρομολόγιο το ξέρουμε

Αναφέρεσαι στο δρομολόγιο γενικά ή στη Vueling συγκεκριμένα; Δε μπορώ να φανταστώ ότι το Μαδρίτη-Αθήνα δεν έχει ζήτηση τη στιγμή μάλιστα που η Iberia από Απρίλιο μέχρι Οκτώβριο προσθέτει τρίτη πτήση τις ημέρες Παρασκευή-Σάββατο-Κυριακή. Όσο για τη Βαρκελώνη, από 6 Ιουλίου ως 21 Σεπτεμβρίου κάθε Κυριακή και η Air Europa (off topic? sorry).
 
Αποτι μου ειπαν αποσυρανε ολα τα δρομολογια τους προς Μαδριτης.

Εκλεισα μεσω expedia με Lufthansa & Swissair οχι ιδιαιτερα ακριβοτερα...
 
IATA":1g26x7px said:
Αναφέρεσαι στο δρομολόγιο γενικά ή στη Vueling συγκεκριμένα; Δε μπορώ να φανταστώ ότι το Μαδρίτη-Αθήνα δεν έχει ζήτηση τη στιγμή μάλιστα που η Iberia από Απρίλιο μέχρι Οκτώβριο προσθέτει τρίτη πτήση τις ημέρες Παρασκευή-Σάββατο-Κυριακή. Όσο για τη Βαρκελώνη, από 6 Ιουλίου ως 21 Σεπτεμβρίου κάθε Κυριακή και η Air Europa (off topic? sorry).

Κι όμως, ιδιαίτερα κατά τους χειμερινούς μήνες, το δρομολόγιο δεν έχει καλές επιδόσεις, σε αντίθεση με αυτό της Βαρκελώνης που πολύ καλά νούμερα ακόμα και τώρα. Μην ξεχνάς πως η Μαδρίτη εξυπηρετείται επίσης από Ολυμπιακή και Iberia που είναι δυο πολύ δυνατά ονόματα. Επιπλέον, πολύς κόσμος που περνάει από το Barajas για να προωθηθεί σε άλλους προορισμούς (Λατινική Αμερική κλπ.) ουσιαστικά επιλέγει μόνο την Iberia. Αντίθετα η Βαρκελώνη είναι πιο ελκυστικός προορισμός και εξυπηρετείται αυτή τη στιγμή μόνο από Vueling & Clickair, με την πρώτη να είναι πιο γνωστή :p

Edited: Πολλαπλά quotes
 
Top