Πρόγραμμα Icarus

Ο επίναυλος συμβολίζεται με τον κωδικό YQ δεξιά ακριβώς από το αντίστοιχο ποσό. Ένα ποσό ίσο με €3,00 ανά πτήση, το οποίο και συμβολίζεται -και αυτό- με τον κωδικό YQ είναι το "επασφάλιστρο".
 
Σας ευχαριστω ολους για την αμεση απαντηση σας..
Πηρα τηλ στα γραφεια της Ολυμπιακης στην Νεα Υορκη και μου ειπαν οτι μου γραψατε και σεις...
1. τα award tickets δεν εχουν να κανουν με καποιο booking class, ειναι περιορισμενα σε καθε δρομολογιο
2. οι φοροι που πρεπει να πληρωσει καποιος δεν ειναι οι ιδιοι με αυτους που εμφανιζονται στο site ( για παραδειγμα απο ath->ist απο 118 ευρω που εμφανιζει η ιστοσελιδα μου ειπαν 78 δολλαρια δλδ καπου 62 ευρω..καθολου ασχημα!!!)



offtopic
Μιλησα με καποια ατομα στα γραφεια της Νεας Υορκης, ηταν ελληνες ομογενεις και παααρα πολυ εξυπηρετικοι.. Σκευτηκα λοιπον ποσο κριμα θα ηταν η νεα ολυμπιακη να μην συνεχισει το δρομολογιο προς Νεα Υορκη..Πολλοι ελληνες 2ης κ 3ης γενιας θα χασουν τις δουλειες τους αλλα και οι ελληνες που θα θελουν να ταξιδεψουν απο αμερικη προς Ελλαδα δεν θα εχουν την δυνατοτητα πλεον να εξυπηρετουνται μιλωντας στη γλωσα τους..Μην ξεχναμε οτι υπαρχουν πολλοι ελληνες οι οποιοι αν και βρισκονται εδω αρκετα χρονια δεν μιλανε καθολου καλα αγγλικα..
ευχομαι λοιπον να μην σταματησει το δρομολογιο!!
 
Άρχισαν να έρχονται τα mail για την εξαργύρωση των μιλίων μέχρι 30 Σεπτεμβρίου (όπως είχαμε ενημερωθεί πριν από καιρό από NFEEFE). Δυστυχώς δεν αναφέρεται τίποτα για το αν παραταθεί ως τότε η προσφορά για one way award tickets ή αν υπάρξει "ειδική" μεταχείριση για silver\gold status members.
 
Να το! Στο email μου σήμερα το πρωί-->
Αγαπητά μέλη,

Όπως ενδεχομένως γνωρίζετε η εταιρεία μας «Ολυμπιακές Αερογραμμές ΑΕ»θα τεθεί σε εκκαθάριση και μια νέα ιδιωτική αεροπορική εταιρείa Olympic Air θα δραστηριοποιείται στον τομέα των αεροπορικών μεταφορών.

Για το λόγο αυτό, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα πρέπει να εξαργυρώσετε τα μίλια του προγράμματος Icarus των Ολυμπιακών Αερογραμμών σε πτήσεις εσωτερικού και εξωτερικού μέχρι την 30η Σεπτεμβρίου 2009*.

Για την κράτηση «Δωρεάν» εισιτηρίων παρακαλούμε να απευθυνθείτε:

στο e-mail:

Olympicairlines.telephone.sales@olympicairlines.gr

ή στο φαξ:

210-96 66 244

*Όλες οι πτήσεις θα πρέπει να έχουν πραγματοποιηθεί μέχρι την 30η Σεπτεμβρίου 2009


Το Πρόγραμμα ICARUS των Ολυμπιακών Αερογραμμών θα διακοπεί την 30η Σεπτεμβρίου 2009.

Με αυτή την ευκαιρία, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την σταθερή προτίμησή σας στις Ολυμπιακές Αερογραμμές κατά τη διάρκεια όλων αυτών των χρόνων.


Με εκτίμηση,

Ολυμπιακές Αερογραμμές
 
Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να γίνει εξαργύρωση των μιλίων με αναβάθμιση κράτησης οικονομικού εισιτηρίου σε business;
 
Αν διαθετεις τα απαιτουμενα μιλλια .......φυσικα
 
με περίπου 15.000 μίλια κάνω αναβάθμιση; τα μίλια της αναβάθμισης εξαρτώνται από την διαδρομή; πού μπορω να βρώ τα μίλια που χρειάζονται για την αναβάθμιση;
 
ΟΚ! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , θα δω τι με συμφέρει για την εξαργύρωση των πόντων μου.
Ελπίζω πάντως και σε καμία προσφορά , εν όψει της επερχόμενης λήξης του προγράμματος.
 
Παιδιά, ξέρει κανένας τι θα γίνει με την Olympic American Express από την Alpha Bank? Καταργείται και αυτή?
 
Top